دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/06/26
پیشنهاد مطالعه کتاب به مناسبت روز هفدهم ماه محرم

ابیاتی در ماتم کربلا

باغ کتاب تهران به مناسبت هفدهمین روز از ماه محرم مطالعه مجموعه شعر «دل سنگ آب شد» از علی انسانی را پیشنهاد می‌کند.

ابیاتی در ماتم کربلا

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «دل سنگ آب شد» مجموعه شعر عاشورایی از مداح و شاعر اهل‌بیت (ع) علی انسانی است. این مجموعه در سال 1382 توسط نشر «جمهوری» و در 496 صفحه انتشار یافت. کتاب «دل سنگ آب شد» در قطع رقعی و جلد گالینگور در قفسه‌های کتاب‌فروشی بزرگ‌سال باغ کتاب تهران (سروستان) موجود است.
«دل سنگ آب شد» مجموعه‌ای سروده‌های مذهبی و آیینی با محوریت واقعه عاشورا است که شامل 21 بخش و موضوع متفاوت است. موضوعاتی که شامل یکتاپرستی و مناجات،امیرالمؤمنین(ع)، حضرت زهرا(س)، امام حسن مجتبی (ع)، عرض ادب به امام حسین(ع)، حضرت زینب(س)،حرّ بن یزید ریاحی، حضرت علی‌اکبر(ع)، حضرت عباس(ع)،حضرت علی‌اصغر (ع)، وداع امام حسین (ع)،عصرعاشورا،شام غریبان، ظهر بازار کوفه، مجلس یزید، حضرت رقیه(س)، اربعین، بازگشت به مدینه، امام سجاد(ع) و سایر رویداد‌ها و اشخاص مرتبط با واقعه کربلا می‌شود.
مجموعه شعرعلی انسانی از لحاظ فرم، زبان و صور شاعرانه نسبتاً غنی است. انسانی او مقتضیات فنی شعر و ویژگی‌ و حال و هوای هیئت را می‌شناسد و همین مسئله باعث ایجاد فضایی مناسب در اشعار او شده است. آشنایی او با ادبیات کهن فارسی و تعلق‌خاطر به حافظ و صائب باعث شده است تا فاصله نوحه و شعر در اشعار او کم شده و مرثیه‌هایی شایسته و مزین بهعناصرخیال، آرایه‌هایادبیومضمون‌پردازیخلق کرده است. انسانی در کنار شعر، مداح اهل‌بیت (ع) نیز هست و این را افتخاری برای خود می‌داند.او در ذکر مصیبت‌ها، شعر را فراموش نکرده و علاوه بر توجه به لفظ، نگاه خود را به معنا و وقایع تاریخی از دست نمی‌دهد.
کتاب «دل سنگ آب شد» در قفسه‌های کتاب‌فروشی بزرگ‌سال باغ کتاب تهران (سروستان) موجود بوده و علاقه‌مندان به اشعار آیینی و عاشورایی می‌توانند کتاب را از این فروشگاه تهیه‌ کنند. سروستان باغ کتاب تهران همه‌روزه از ساعت 9 تا 23 پذیرای مراجعان است.
1398/06/26 | 18:35 0 نظر 562 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • ابیاتی در ماتم کربلا

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.