دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/06/11
پیشنهاد مطالعه کتاب به مناسبت روز دوم ماه محرم

قیام عاشورا در آینه آفتاب

باغ کتاب تهران به مناسبت دومین روز از ماه محرم کتاب «آینه‌داران آفتاب» اثر محمدرضا سنگری را معرفی می‌کند.

قیام عاشورا در آینه آفتاب

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «آینه‌داران آفتاب» به همت شرکت چاپ و نشر بین‌الملل و در 732 صفحه وارد بازار نشر شد. این کتاب اولین بار در سال 1386، در دو مجلد به چاپ رسید و تاکنون نیز چندین بار تجدید چاپ شده است. این کتاب در کتاب‌فروشی بزرگ‌سال باغ کتاب تهران (سروستان) در دسترس علاقه‌مندان است.
«آینه‌داران آفتاب» مجموعه‌ای از پژوهش‌ها و بررسی‌های محمدرضا سنگری، فارغ التحصیل دکتری زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران و نویسنده کتاب‌های آیینی و مذهبی است که با نگاهی نو به زندگی و شهادت یاران امام حسین (ع) می‌پردازد. این کتاب تلاش کرده است تا قیام حسین (ع) را به‌عنوان مردمی‌ترین حادثه تاریخ اسلام با پژوهش‌های دقیق و موشکافانه بررسی کرده و تحریف‌ها و افزودن‌های فاقد استناد آن را کنار بزند. کتاب بنا دارد تا به پرسش‌های رایج درباره چرایی و چگونگی قیام امام حسین (ع) و شکل‌گیری نهضت عاشورا و نهضت بزرگ حسین(ع) پاسخی درخور بدهد.
جلد اول کتاب دارای چهار فصل است. فصل اول به موضوع مباحث تحلیلی، فضیلت‌ها و ویژگی‌های یاران امام حسین(ع) پرداخته است. فصل دوم کتاب به شهیدان و میان‌داران کربلا و فصل سوم به شهیدان نخستین نبرد و فصل چهارم به شهیدان نبرد تن‌به‌تن پرداخته است. جلد دوم نیز با داشتن چهار فصل ادامه اولین جلد است. در فصل پنجم دو تن از شهیدان نماز معرفی‌شده‌اند، در فصل ششم روایت‌هایی از نه تن از شهدای پس از نماز آورده شده است. هفتمین فصل به 24 تن از شهدای بنی‌هاشم اختصاص دارد. درنهایت، آخرین فصل کتاب به شهیدان پس از امام حسین(ع) می‌پردازد.
در بخشی از کتاب آمده است: « حبّاب دریا شده بود. قطره‌ای بود که به دریا پیوسته بود. آخرین دم وقتی امام کنارش رسید، واپسین رمق را به دست‌هایش بخشید. تکیه کرد و نیم‌خیز شد. به امام، به محبوب و معشوق، سلام داد. جواب شنید و به تبسّمی سر بر خاک داغ نهاد و چشم به ملکوت هستی گشود. امام سر به آسمان برداشت. قطره اشکی در چشم‌هایش درخشید. آرام زمزمه کرد: خدایا بهشت را بر او مبارک گردان. تا غروب، حبّاب در آستانه‌ی بهشت ایستاده بود منتظر، تا با محبوب به بهشت قدم بگذارد.»
علاقه‌مندان به کتب آیینی و عاشورایی می‌توانند این کتاب را از سروستان باغ کتاب تهران تهیه کنند. کتاب‌فروشی باغ کتاب تهران با در اختیار داشتن فضایی به مساحت 7 هزار مترمربع یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌های ایران و جهان محسوب می‌شود.

1398/06/11 | 13:54 0 نظر 592 بازدید امتیاز: 4.62 با 622 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.62 با 622 رای
  • قیام عاشورا در آینه آفتاب

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.