دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/05/30
پیشنهاد مطالعه به مناسبت روز جهانی مساجد

نگاهی به تاریخ معماری مساجد ایرانی

باغ کتاب تهران به مناسبت روز جهانی مساجد مطالعه کتاب «مساجد اولیه ایران» را پیشنهاد می‌کند.

نگاهی به تاریخ معماری مساجد ایرانی

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «مساجد اولیه ایران؛ از آغاز تا دوره حکومت سلجوقیان» کتابی با موضوع مسجد‌ها و معماری اسلامی است که در سال 1392، توسط انتشارات «پازینه» در 644 صفحه منتشر شده است. این کتاب مصور بوده و با قطع وزیری و جلد شومیز در کتاب‌فروشی بزرگ‌سال باغ کتاب تهران (سروستان)، در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار دارد.
باربارا فینتسر در این کتاب، شکل، ساختار و تحول مساجد اسلامی در قرون اولیه تا دوره سلجوقی را مورد بررسی قرار داده و تلاش کرده تا با تحلیل تاریخی موضوع، تکامل اولیه مساجد ایران تا زمان پیدایش «مساجد سنتی» را بررسی کند. در چکیده‌ مفصل کتاب موضوعاتی مانند روابط حضرت محمد(ص) با زرتشتیان، بنای مساجد، روند اسلامی شدن و دولت‌های کوچک به صورت مبسوط تشریح شده است.
در فصول اصلی کتاب نیز مباحث مختلفی مانند تعریف کلی مسجد و مصلی، مسجد ستون‌دار، طرح‌های اصلی گوناگون، ساختارهای ویژه، تزئینات مساجد و موارد بسیار جزئی از معماری مساجد ایرانی و انواع آن بررسی شده است.
دکتر باربارا فینستر، مؤلف کتاب، استاد دانشگاه، تاریخ‌پژوه و باستان‌شناس آلمانی، در رشته‌های علوم اسلامی، تاریخ هنر و باستان‌شناسی در دانشگاه‌های آلمان و اسپانیا تحصیل کرده و از رساله دکترای خود با موضوع «مسجد اموی» در دمشق دفاع کرده است. همچنین رساله مفصلی با عنوان «مساجد اولیه ایران» به رشته تحریر درآورده و به ایران نیز سفری تحقیقاتی داشته است.
این کتاب در کتاب‌فروشی بزرگ‌سال (سروستان) باغ کتاب در دسترس علاقه‌مندان به کتاب قرار دارد. سروستان باغ کتاب با داشتن 80 هزار عنوان کتاب و کالای فرهنگی از بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌های کشور و جهان محسوب می‌شود.
1398/05/30 | 16:15 0 نظر 604 بازدید امتیاز: 5 با 1 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 5 با 1 رای
  • نگاهی به تاریخ معماری مساجد ایرانی

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.