خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1396/06/06
مصطفی رحماندوست در حاشیه بازدید از باغ کتاب:

تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد

مصطفی رحماندوست
باغ کتاب برای اولین بار در کشورمان با امکان حضور ناشرین کوچک و بزرگ به مخاطب امکان انتخاب داده است.

شاعر، نویسنده و مترجم کتاب کودک و نوجوان در دسترس بودن کتاب را دلیلی برای افزایش سرانه مطالعه دانست و گفت: تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد.

مصطفی رحماندوست - تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ مصطفی رحماندوست بازگشایی باغ کتاب را یکی از آرزوهای خود دانست و اظهار کرد: سرقفلی و اجاره زیاد، فروش محدود در یک محله و عوامل دیگر باعث شده کتابفروشی ها در سال های اخیر کرکره های شان را پایین بکشند و تنها راه نجات آن ها ایجاد فروشگاه های بزرگ است.

وی در این خصوص به اپلیکیشن های حمل و نقل اشاره کرد و گفت: در آغاز آژانس‌ها به اپلیکیشن ها اعتراض کردند. در صورتی که جامعه به حضور آن ها نیاز داشت. اجاره، سرقفلی و هزینه های دیگر قیمت سرویس آژانس ها را افزایش می دهد، ولی اپلیکیشن ها با کاهش قیمت و دسترسی آسان توانستند موفق شوند.

این شاعر و نویسنده ادامه داد: باید به سمت طرح هایی برویم که مشتری ها را یک جا جمع کند تا کتاب بیشتری بخرند و هزینه کمتری بپردازند. خواه ناخواه وقتی هزینه یک کتابفروشی زیاد است با مشکل مواجه می شود و این مشکلات با نبودن باغ کتاب هم اتفاق می افتند.

رحماندوست شهر کتاب را از اتفاقات مهم شهر تهران دانست و گفت: یادی می کنم از مرحوم محمد زهرایی که می گفت" این اتفاق در آغاز با مقاومت رو به رو می شود، ولی پس از آن باعث گسترش تیراژ کتاب کودک و نوجوان می شود."

وی عنوان کرد: باغ کتاب برای اولین بار در کشورمان با امکان حضور ناشرین کوچک و بزرگ به مخاطب امکان انتخاب داده است.

این شاعر، نویسنده و مترجم کتاب کودک و نوجوان، ادامه داد: کتابفروشی های سطح شهر به دلیل جای کم، امکان عرضه کتاب های کمی را دارند. به همین دلیل کتاب های انتشارات مشهور را عرضه می کنند. تا کنون انتشارات های کوچک و تازه تاسیس کمتر اقبال ارائه کتاب های شان را پیدا می کردند. اما باغ کتاب یک موقعیت برابر برای انتشارات های مختلف ایجاد کرده است. 

رحماندوست خاطر نشان کرد: هیچ جای شهر نمی توانید چنین ویترینی برای کتاب های کودک و نوجوان پیدا کنید و جامعه امروز ما این ویترین را نیاز دارد.

1396/06/06 | 19:08 0 نظر 1994 بازدید امتیاز: 2.23 با 26 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 2.23 با 26 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.