خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

کتاب «هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه»، سفر به ژرفای حماسه ملی ایران
 

کتاب «هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه»، سفر به ژرفای حماسه ملی ایران

باغ کتاب به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، کتاب «هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه» اثر «دیک دیویس» را معرفی می‌کند.
دوشنبه، 24 اردیبهشت 1403 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، کتاب «هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه» اثر «دیک دیویس»، شاعر، پژوهشگر و مترجم نامدار انگلیسی، مجموعه‌ای از هشت مقاله تحقیقی پیرامون حماسه ملی ایران، شاهنامه، و شاعر نامی آن، حکیم ابوالقاسم فردوسی است.
«دیویس» که در ایران و انگلستان تحصیل کرده، در این جستارها با نگاهی تازه و ژرف به زوایای مختلف شاهنامه و فردوسی می‌پردازد. او با تسلطی که بر ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی دارد، لایه‌های پنهان این گنجینه گرانبهای ادبی را می‌شکافد و خواننده را به سفری روشن‌گر در تاریخ، فرهنگ و اندیشه ایران باستان رهنمون می‌شود.
نگاه بدیع و ژرف نویسنده به شاهنامه، که حاصل سال‌ها پژوهش و تتبع او در این زمینه است، این کتاب را به اثری ارزشمند و خواندنی برای تمام علاقه‌مندان به ادبیات فارسی، فرهنگ ایران و شاهنامه تبدیل کرده است.
برخی موضوعاتی که در این کتاب مطرح شده شامل منابع و مآخذ فردوسی در سرایش شاهنامه، دین و مذهب در شاهنامه، زن در شاهنامه و بازتاب جایگاه و نقش او در جامعه ایران باستان، بررسی ابعاد مختلف شخصیت اسطوره‌ای رستم، پهلوان نامدار شاهنامه، تصویر ایران در شاهنامه و تحولات آن در گذر تاریخ و میراث فرهنگی و معنوی شاهنامه و تاثیرات آن بر نسل‌های مختلف ایرانیان است.
هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه، فارغ از اینکه چه سطح آشنایی با شاهنامه داشته باشید، می‌تواند دریچه‌ای نو به سوی فهم عمیق‌تر این حماسه ملی بگشاید و خواننده را با گنجینه‌ای از دانش و زیبایی آشنا کند. این کتاب توسط «مسعود جعفری جزی» به فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات نیلوفر منتشر شده است.

تصاویر
  • کتاب «هشت جستار درباره فردوسی و شاهنامه»، سفر به ژرفای حماسه ملی ایران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: