دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

خیابان فردوسی و سفارتخانه‌هایش
سی و دومین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود؛
 

خیابان فردوسی و سفارتخانه‌هایش

سی و دومین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع خیابان فردوسی و سفارتخانه‌های آن برپا خواهد شد.
یکشنبه، 29 دی 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، سی و دومین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» به تاریخ و معماری خیابان فردوسی و سفارتخانه‌های آن اختصاص خواهد یافت. این برنامه با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به تاریخ و معماری شهر تهران، چهارشنبه 2 بهمن ماه به میزبانی رضا فیضی کارشناس و پژوهشگر معماری در باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

در برنامه این هفته سید احمد محیط طباطبایی کارشناس میراث فرهنگی درباره قرابت مکانی و فرهنگی خیابان فردوسی و خیابان لاله‌زار سخنرانی خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه زهرا ترانه یلدا معمار و شهر‌ساز با موضوع خیابان فردوسی؛ پیوند تهران قدیم و جدید صحبت خواهد کرد. مریم میرزایی معمار و پژوهشگر تهران، درباره اسامی خیابان فردوسی و سفارتخانه‌های صحبت خواهد کرد.

همچنین دو مستند کوتاه با عنوان‌های «بانک ملی ایران، فروشگاه فردوسی و ساختمان پلاسکو» و «خیابان منوچهری» نمایش داده خواهد شد.

خیابان فردوسی یکی از خیابان‌های شمالی- جنوبی قدیمی تهران است که از دیرباز با وجود جای گرفتن اصنافی مانند صرافی، نقره‌فروشی، کفش و چرم، یکی از خیابان‌های اقتصادی و مهم شهر تهران محسوب می‌شود. وجود سفارتخانه‌های متعدد مانند آلمان، انگلستان و ترکیه، ساختمان مرکزی چند بانک مانند بانک ملی ایران و بانک سپه و همچنین چند موزه جواهرات ملی و موزه سکه بانک سپه، این خیابان را به یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین خیابان‌های شهر تهران تبدیل کرده است.

فصل سوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای زمستان، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه معماری، تاریخ، فرهنگ، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. محل برگزاری این برنامه در روزهای چهارشنبه هر هفته در راهروی سروستان باغ کتاب تهران و شرکت برای عموم رایگان است.

تصاویر
  • خیابان فردوسی و سفارتخانه‌هایش
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: