دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

عودلاجان؛ محله‌ای کهن از دل تاریخ تهران
سی و یکمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران برگزار می‌شود؛
 

عودلاجان؛ محله‌ای کهن از دل تاریخ تهران

سی و یکمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی و تحلیل تاریخ و معماری محله عودلاجان اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 24 دی 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، سی و یکمین نشست از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» چهارشنبه 24 دی ماه، به بررسی تاریخ و معماری محله عودلاجان تهران می‌پردازد. این برنامه به میزبانی رضا فیضی، معمار و پژوهشگر از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

در برنامه این هفته احمد محیط طباطبایی کارشناس میراث فرهنگی با موضوع کلان محله عودلاجان در قلب تاریخ تهران سخنرانی خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه پویا احمدی، معمار درباره فراموش‌شدن محله عودلاجان صحبت خواهد کرد. مهدی باقری، کارگردان به‌عنوان سخنران پایانی برنامه با محوریت خیابان ناصر‌خسرو و نقش آن در تهران قدیم سخنرانی خواهد کرد. همچنین دو مستند کوتاه درباره این محله با عنوان «در جست‌و‌جوی خانه خورشید» و «حمام نواب» نمایش داده خواهد شد.

عودلاجان یا اودلاجان از کهن‌ترین محله‌های تهران که پیشینه‌ی‌ آن به 400 سال قبل برمی‌گردد. این بیش از 150 هکتار وسعت داشته و جمعیت بیش از 21 هزار نفر در آن سکونت دارند. عودلاجان از سمت شمال به خیابان امیرکبیر، از غرب به خیابان ناصرخسرو، از شرق به خیابان سیروس و از جنوب به 15 خرداد محدودشده است و سه محله‌ی معروف پامنار، ناصرخسرو و امام‌زاده یحیی را در برمی‌گیرد. عودلاجان از محله‌های اعیان‌نشین دوره قاجار محسوب می‌شد و بسیاری از افراد سرشناس حکومتی در آن زندگی می‌کردد.

«چهارشنبه‌های تهران» در حالی سی و یکمین برنامه خود را برگزار می‌کند که در برنامه‌های گذشته با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به تاریخ و معماری شهر تهران به محله‌ها، میدان‌ها و معبر‌های مهم تاریخی و فرهنگی این شهر پرداخته است. این برنامه در راهروی سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد و شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

تصاویر
  • عودلاجان؛ محله‌ای کهن از دل تاریخ تهران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: