دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

داستان آقای «اُمبرتو»
بیست و نهمین نشست «فیلم و گپ» میزبان سینمای ایتالیا می‌شود
 

داستان آقای «اُمبرتو»

بیست و نهمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «امبرتو دی» محصول سال ۱۹۵۲ سینمای ایتالیا اختصاص دارد.
یکشنبه، 15 دی 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و نهمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «امبرتو دی» به «ویتوریو دسیکا» کارگردانی اختصاص دارد. این برنامه که روال هر چهارشنبه در سالن 8 باغ کتاب تهران برگزار و با نقد و تحلیل سعید قطبی‌زاده، منتقد و مدرس سینما همراه خواهد بود.

داستان فیلم روایت تلاش‌های «امبرتو دی» استاد بازنشسته‌ای است ‌که از‌ پس گذران ‌زندگی خود برنمی‌آید. او که هر بار تلاش‌هایی‌ برای تغییر شرایط خود انجام می‌هد، هربار با شکست مواجه می‌شود و در نهایت تصمیم به خودکشی می‌گیرد.  

دسیکا این فیلم 98 دقیقه‌ای را بر اساس زندگی پدرش، امبرتو ساخته است. این فیلم از آثار برجسته‌ سینمای نئورئالیسم و به تعبیری، پایان‌بخش این‌گونه از فیلم‌سازی است که توسط دو تن از سردمداران این جریان یعنی زاواتینی و دسیکا نوشته و کارگردانی شده است. «امبرتو دی» توانست نامزد جایزه بزرگ جشنواره سینمایی کن شد. همچنین در بیست و نهمین دوره از جوایز سینمایی اسکار نامزد بهترین داستان شد؛ هرچند که در نهایت موفق به کسب جایزه‌ای نشد.

پس از اکران فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما درباره فیلم، کارگردانی و ژانر آن صحبت خواهد کرد و مهمانان نیز می‌توانند در پایان برنامه سؤالات خود را درباره فیلم مطرح کنند.
«فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که در هر برنامه به نقد و بررسی یکی از آثار مهم سینمای جهان می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران آغاز می‌شود. علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند

تصاویر
  • داستان آقای «اُمبرتو»
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: