دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/07/16
هفدهمین نشست «فیلم و گپ» برگزار می‌شود

تهران و ساکنان ابدیش

هفدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «آرامستان‌ها و خفتگان تهران» برگزار می‌شود.

تهران و ساکنان ابدیش

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، آرامستان‌های متعدد کلان‌شهر تهران چه آن‌هایی که جدید‌تر ساخته شدند و چه آن‌هایی که قدیمی‌تر هستند میزبان افراد زیادی از طیف‌های و گروه‌های مختلف اجتماع هستند. این افراد ممکن است پزشک، شاعر، بازیگر و دیگر گروه‌های اجتماعی باشند. «چهارشنبه‌های تهران» در هفدهمین برنامه خود به بررسی تاریخی و فرهنگی آرامستان‌های تهران می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه 17 مهر‌ماه از ساعت 18 در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. میزبان این برنامه حمید وکیل‌باشی، کارشناس تاریخ و موزه‌دار است.

در برنامه این هفته حمیدرضا حسینی کارشناس تاریخ و تهران پژوه، با موضوع سیر تاریخی گورستان‌های تهران صحبت خواهد کرد. بهنام ابوترابیان، معمار نویسنده و پژوهشگر میراث فرهنگی درباره مهمانان ابدی روس در تهران سخنرانی خواهد کرد. پس‌ازآن فرزانه ابراهیم‌زاده، کارشناس تاریخ و تهران پژوه، درباره «ظهیر‌الدوله و خفتگان شمیران» صحبت خواهد کرد. ماندانا خرم، کارشناس تاریخ، به‌عنوان سخنران پایانی برنامه درباره قبرستان محله دولاب سخنرانی خواهد کرد.

همچنین سه مستند کوتاه با موضوع‌های «تپه‌های قیطریه»، «آرامستان ظهیر‌الدوله» و «قبرستان ممنوعه در محله دولاب تهران» نمایش داده می‌شود.

«چهارشنبه‌های تهران» برنامه‌ای با موضوع فرهنگ، تاریخ، هنر و سبک زندگی مردم تهران است که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تهران، فرهنگ و تاریخ آن در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

1398/07/16 | 12:31 0 نظر 488 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • تهران و ساکنان ابدیش

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.