خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1396/07/04
حسینی: نظام آموزشی ما خطرناک است

پایان جشنواره هنرهای نمایشی « چرخ و فلک » در باغ کتاب

نخستین جشنواره هنرهای نمایشی"چرخ و فلک" که از بهار سال 96 آغاز به کار کرد، در روز جهانی صلح با حضور حمید جبلی، پرستو گلستانی، شبنم قلی خانی و سید مجید حسینی مدیر باغ کتاب در" باغ کتاب" با اهدا جوایز به 24 گروه برگزیده به کار خود پایان داد.

پایان جشنواره هنرهای نمایشی « چرخ و فلک » در باغ کتاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ کنسرت شاد گروه" زنبورک" آغازگر اختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی" چرخ و فلک بود که جشنواره را با شور و حال بی مانند بچه ها همراه کرد. 
کمی بعد صدای همیشه آشنای حمید جبلی با ترانه" سلام سبزه ریزه میزه" و اجرای باله کودکی 3 ساله اهداف و دستاوردهای جشنواره را بیشتر نمایان کرد. 
در ادامه برنامه نوستالژی دهه شصتی ها و صدای آشنای کودکان امروز، حمید جبلی در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از مسئولان" باغ کتاب" در همراهی برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: 225 اثر در جشنواره هنرهای نمایشی" چرخ و فلک" شرکت داشتند که از این تعداد 24 گروه به مرحله نهایی راه پیدا کردند و تمام این 24 گروه برگزیدگان ما بودند. 
رییس جشنواره" چرخ و فلک" با اشاره به اینکه 12 گروه از تهران و 12 گروه از شهرستان ها برگزیده شده اند، افزود: ما برای اهدای جایزه رتبه بندی در نظر نگرفتیم، زیرا معتقدیم که رتبه بندی برای هر جشنواره ای نمی تواند نقطه مثبت باشد.

مجیدحسینی: نظام آموزشی ما خطرناک است
سید مجید حسینی، مدیر باغ کتاب نیز ضمن تشکر از حمید جبلی و گروه برگزار کننده، این جشنواره را برای شکوفایی استعداد بچه بسیار ارزنده دانست و اظهار کرد: سیستم آموزشی ما ذهن بچه ها را به سمت کنکور و رقابت های بی فایده پیش می برد. 
وی افزود: امسال نزدیک به یک میلیون نفر در کنکور و 560 هزار نفر از آن ها در رشته های پزشکی شرکت کردند. در حالی که فقط 40 هزار نفر از آن ها می توانند در این رشته قبول شوند. 
مدیر باغ کتاب ادامه داد: افراد دیگری که در این رشته قبول نشده اند به پشت کنکوری های افسرده تبدیل می شوند. نظام آموزشی ما فقط افرادی که در رشته های پزشکی و مهندسی قبول می شوند را دارای هوش می داند. 
به گفته حسینی در نظر سنجی گلوب در مورد 34 هوش از 800 هزار نفر در جهان پرسش شده است. هیچ آدمی در دنیا نیست که از این هوش ها در 4 هوش نبوغ داشته باشد و هیچ آدمی نیست که حداقل در یک هوش نبوغ نداشته باشد. 
وی با اشاره به اینکه ما با نظام آموزشی خطرناکی مواجه هستیم، افزود: افراد در علوم متفاوتی نبوغ دارند و باید استعداد آن ها کشف شود. 

کنترل خشم و هیجان را بچه ها یاد دادیم
این برنامه با اجراهای کوتاهی از بچه ها همراه شد و شبنم قلی خانی دبیر این جشنواره در ادامه با اشاره به اینکه روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم تا امروز به چنین اجراهای دلنشینی رسیدیم، اظهار کرد: بچه ها بین سن سه تا هفت سالگی بیشترین اثر پذیری را دارند. به همین دلیل والدین و محیط اطراف می توانند تربیت آن ها را مدیریت کنند. 
وی با اشاره به اینکه ما در این جشنواره سعی کردیم نظم، ترتیب، کشف دنیای اطراف و کنترل خسم و هیجان را به بچه ها آموزش دهیم، تصریح کرد:" امیدوارم بتوانیم در سال های آینده این جشنواره را به صورت بین المللی برگزار کنیم و بعد از پایان این دوره فعالیت های دوره بعد را آغاز کنیم."
جشنواره هنرهای نمایشی" چرخ و فلک" با اهدای جوایز و اجرایی از عموهای فیتیله ای به کار خود پایان داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1396/07/04 | 19:59 0 نظر 1537 بازدید امتیاز: 3.89 با 425 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 3.89 با 425 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.