خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/05/15
هشتمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود

مشروطیت در باغ کتاب تهران

برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» باغ کتاب این هفته به بررسی و مرور تاریخی مشروطیت در تهران اختصاص دارد.

مشروطیت در باغ کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، هشتمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «مشروطیت در تهران» به میزبانی سهیل محمودی، شاعر و نویسنده، در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. در این برنامه که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 برپا می‌شود تاریخ‌پژوهان، کارشناسان و علاقه‌مندان به حوزه تاریخ حضور دارند.
در برنامه این هفته چهارشنبه‌های تهران، دکتر اردشیر صالح‌پور؛ نویسنده، پژوهشگر و مدرس تئاتر درباره تابلوی فتح تهران که در کاخ نیاوران است صحبت خواهد کرد. این تابلو اثری مشهور است که جمعی از مشروطه خواهان را هنگام فتح تهران در ۲۲ تیر ۱۲۸۸ در برابر ورودی مجلس نشان می‌دهد. مهمان دیگر برنامه کامران سپهران؛ عضو هیئت علمی دانشگاه هنر است که درباره شرایط فرهنگی در سال فتح تهران سخنرانی خواهد کرد. پس از آن دکتر احمد محیط طباطبایی نیز با موضوع تهران بعد از مشروطه صحبت می‌کند. سخنران بعدی برنامه فرزانه ابراهیم‌زاده؛ تهران‌شناس و تاریخ پژوه است که درباره انجمن سری زنان در دوران مشروطه سخنانی خواهد گفت. در قسمت پایانی برنامه نیز حمیدرضا حسینی؛ پژوهشگر هنر و ادبیات درباره مردم تهران در آستانه جنبش مشروطیت سخنرانی می‌کند. پخش 4 کلیپ کوتاه با موضوع‌های مشروطه در آثار علی حاتمی، درباره مقبره شهدای مشروطه در چهارراه لشکر، درباره به توپ بستن مجلس و مشروطه و اولین کارت پستا‌ل‌های گرافیکی از دیگر بخش‌های برنامه این هفته است.
«چهارشنبه‌های تهران» از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب تهران محسوب می‌شود که تلاش می‌کند نگاهی نو به تاریخ و فرهنگ، خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی شهر تهران داشته باشد. هشتمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در راهروی سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

1398/05/15 | 13:17 0 نظر 564 بازدید امتیاز: 4.86 با 79 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.86 با 79 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.