1398/05/11
پیشنهاد کتاب به مناسبت شهادت نهمین امام شیعیان

مطالعه کتاب زندگینامه امام جواد(ع)

باغ کتاب تهران به مناسبت شهادت امام محمد تقی(ع) مطالعه کتاب «امام جواد، محمدبن‌علی(ع)» به قلم مرضیه محمدزاده را پیشنهاد می‌کند.

مطالعه کتاب زندگینامه امام جواد(ع)

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، این کتاب زندگینامه کامل امام جواد(ع) است که توسط مرضیه محمدزاده نوشته شده و انتشارات «دلیل ما» آن را در ۴۱۶ صفحه و در قطع وزیری منتشر کرده است. این کتاب را می‌توانید از بخش سروستان باغ کتاب تهران یا همان کتابفروشی بخش بزرگسال بخرید و مطالعه کنید.

کتاب حاضر با مقدمه استاد مهدوى دامغانى در موضوع امام جواد(ع) و اهمیت توجه به زندگى این امام همام است که جاى آن غالباً خالى بوده است. مؤلف در پیشگفتار کتاب به اوضاع شبه جزیره عربستان از لحاظ ساختار اجتماعى، سیاسى و مذهبى از پیش از اسلام تا شهادت امام رضا(ع) پرداخته است؛ از این رو این مطالب مقدمه‌اى بر زندگانى چند بعدى امام جواد(ع) در سراسر کتاب محسوب مى‌شود.

این کتاب در دو فصل در زندگی تاریخى و زندگی معرفتى امام جواد(ع) تنظیم شده است. فصل اول به موضوعاتی مانند ولادت، مشخصات ظاهرى، نَسب و حَسب، شخصیت و صفات امام(ع)، نصوص و دلایل امامت پرداخته و در رابطه با مسائل تاریخى زمان امام(ع) موضوعاتی مانند ازدواج، سفرهاى حضرت، فرقه‌هاى موجود، وضعیت علم و دانش را تبیین کرده است.

مسائل سیاسى دوران امام(ع) نیز شامل خلفاى معاصر، فتنه خلق قرآن، اصحاب و راویان، احادیث تفسیرى، معرفت و شناخت، مناجات، حرز و تسبیح و احادیث و اشعار است و هفت نمایه نیز در پایان کتاب برای دسترسى به موضوعات گوناگون در اختیار علاقه‌مندان قرار داده شده است.


1398/05/11 | 09:32 0 نظر 188 بازدید امتیاز: 5 با 1 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 5 با 1 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.