خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«پارک هوشمند»؛ از واقعیت مجازی تا خلق کتاب داستان با هوش مصنوعی
 

«پارک هوشمند»؛ از واقعیت مجازی تا خلق کتاب داستان با هوش مصنوعی

در غرفه «پارک هوشمند» جشنواره «ایران آینده3» می‌توانید با بازی‌های هوشمند از جمله VR آشنا و سرگرم شوید.
شنبه، 21 بهمن 1402 | Article Rating

یکی از غرفه‌های جذاب و متفاوت در رویداد «ایران‌آینده3»در مجموعه باغ کتاب، غرفه‌ی پارک هوشمند است که با ارائه‌ی خدمات آموزشی و سرگرمی با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. آموزش تکنولوژی‌های موجود روز و تکنولوژی‌هایی که قرار است در آینده وارد جامعه شوند به عموم مردم، از اهداف این بخش است.
پارک هوشمند در بخش بازی‌های خود، اولین مجموعه‌ای است که اتاق بازی خانوادگی را تأسیس کرده و مشوق پدر و مادرها برای همراهی با فرزندانشان در بازی‌هاست. بازی‌های خیلی ساده ولی آموزنده را برای خانواده‌ها اجرا می‌کند. این بخش، با استخراج بیش از ۸۰ سرفصل درسی مثل ریاضی، فیزیک و شیمی، بچه‌ها را با بازی، آموزش می‌دهد.
همچنین، در بخش واقعیت مجازی، پارک هوشمند حرفه‌ای‌تر وارد عمل شده و حدود ۱۵۰ برنامه در حوزه سرگرمی و سرفصل‌های دانشگاهی استخراج کرده تا بچه‌ها با عینک واقعیت‌مجازی بتوانند وارد فضای برنامه بشوند. به عنوان مثال، احیای یک بیمار و کار‌کردن با CPR با عینک برای دانشجویان پزشکی میسر است. آنها می‌توانند عینک را به روی چشمانشان بگذارند و بیمار را روی تخت بیمارستان ببینند، ضربان قلب و فشار بیمار را در فضای مجازی تجزیه و تحلیل و تجربه کنند.
در حال حاضر، غرفه پارک هوشمند، صبح‌ها پذیرای اردوی مدارس است و بازی‌های گروهی را برایشان تدارک دیده است و بعدازظهرها پدر و مادرها کنار بچه‌ها مشغول بازی‌های خانوادگی می‌شوند. مخاطبان این بخش، کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها هستند که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و خلاقانه، یک تجربه‌ی متفاوت و جذاب را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند.
با هوش مصنوعی کتاب بنویسید
غرفه پارک هوشمند به مردم این امکان را می‌دهد که بازی‌های واقعیت مجازی را تجربه کنند و یا با کمک هوش مصنوعی، کتاب داستان خود را بنویسند و تصاویرش را استخراج کنند. این برنامه برای سنین ۱۳+ مناسب است که توان تفکیک بخش واقعیت مجازی و واقعیت روزانه را دارند. کودکان می‌توانند از بازی‌های ساده این بخش استفاده کنند.
افرادی که از ماهیت و نحوه استفاده از هوش مصنوعی می‌ترسند با حضور در کارگاه هوش مصنوعی یاد می‌گیرند چگونه با هوش مصنوعی کار کنند و از مزایای استفاده از هوش مصنوعی باخبر می‌شوند.
بازی‌های واقعیت مجازی یکی از هیجان‌انگیزترین موضوعات دنیای بازی‌های ویدیویی است. به همین دلیل، علاقه و گرایش به بازی‌های واقعیت مجاری رو به رشد است. این‌بازی‌ها با استفاده از هدست‌های خاصی که روی سر قرار می‌گیرند، بازیکن را وارد یک دنیای مجازی می‌کنند و او را با محیط بازی به تعامل وامی‌دارند. این بازی‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند اکشن، ماجراجویی، ترسناک، ورزشی، آموزشی و غیره باشند.
بازی‌های واقعیت مجازی در عرصه آموزش مهارت‌های مختلف، افزایش اعتماد به نفس، کاهش استرس و اضطراب، تقویت حافظه و تخیل و ارتقای سطح رفاه و خوشبختی می‌توانند مفید واقع شوند.
 

تصاویر
  • «پارک هوشمند»؛ از واقعیت مجازی تا خلق کتاب داستان با هوش مصنوعی
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: