خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

فیلم «قاتلان پیرزن»؛ کمدی و جنایت
 

فیلم «قاتلان پیرزن»؛ کمدی و جنایت

صد و نوزدهمین برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب به نمایش فیلم «قاتلان پیرزن» محصول سال 1955 سینمای آمریکا اختصاص دارد.
یکشنبه، 27 شهریور 1401 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، صد و نوزدهمین برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب به نمایش فیلم «قاتلان پیرزن» اثر الکساندر مکندریک محصول سال 1955 سینمای آمریکا اختصاص دارد. فیلم «قاتلان پیرزن» روز چهارشنبه 30 شهریور از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب برگزار می‌شود. سعید قطبی‌زاده منتقد سینما به نقد و بررسی فیلم می‌پردازد. 
فیلم «قاتلان پیرزن» در ژانر کمدی سیاه و جنایی ساخته شده است و داستان آن درباره پیرزنی تنها و ماجراجو به نام خانم ویلبرفورس است. او تصمیم می‌گیرد تا یکی از اتاق‌های خانه‌اش را اجاره دهد و به این ترتیب شخصی به نام پروفسور خانه خانم ویلبرفورس را به نیت تمرین گروه موسیقی اجاره می‌کند. اما پروفسور یک دزد حرفه‌ای است که با تشکیل یک باند قصد دزدی از مکانی در نزدیکی خانه خانم ویلبرفورس را دارد.
ویلیام رز برای نوشتن فیلم‌نامه «قاتلان پیرزن» نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم‌نامه غیر اقتباسی شد و توانست جایزه بهترین فیلم‌نامه را از جشنواره سینمایی بفتا دریافت کند. همچنین کتی جانسون برای بازی در نقش خانم ویلبرفورس برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره سینمایی بفتا شد. 
سعید قطبی‌ زاده منتقد و مدرس سینما نیز با نقد و تحلیل وجوه مختلف فیلم میزبان مخاطبان است. در این بخش شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند سؤالات خود را پیرامون فیلم مطرح کنند.
برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب از برنامه‌های هفتگی این مجموعه است که هر چهارشنبه با نمایش و نقد فیلم‌های کلاسیک تاریخ سینما میزبان علاقه‌مندان به سینماست.
برای شرکت در این برنامه می‌توانید از سایت رویدادهای باغ کتاب تهران به نشانی https://event.bagheketab.com/event/412  نسبت به تهیه بلیت اقدام کنید.
 

تصاویر
  • فیلم «قاتلان پیرزن»؛ کمدی و جنایت
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: