دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

داستان یک «ستاره حلبی»
 

داستان یک «ستاره حلبی»

شصت و چهارمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم ستاره حلبی محصول سال 1957 اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 05 مرداد 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، شصت و چهارمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم ستاره حلبی اثر آنتونی مان و محصول سال 1957 سینمای آمریکا اختصاص دارد. این فیلم روز چهارشنبه 6 مرداد ماه از ساعت 17 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران با حضور سعید قطبی‌زاده، منقد سینما برگزار می‌شود.
«ستاره حلبی» فیلمی در ژانر وسترن که بر اساس داستانی کوتاه ساخته شده است. داستان فیلم درباره یک کلانتر جوان و تازه‌کار به نام بن اوونز است که برای ماندگار شدن و پیشرفت کردن در شغل خود با چالش‌های مختلفی رو‌به‌رو است. او باید خود را به مردم شهر ثابت کند و رضایت نامزدش را برای ادامه دادن شغل کلانتری جلب کند. در این مسیر از یک کلانتر قدیمی و یک شکارچی شرطی به نام مورگان هیکمن کمک می‌گیرد. 
فیلم ستاره حلبی تبدیل به معدود فیلم‌هایی شد با وجود هزینه کمی که برای ساخت آن در نظر گرفته شد، اما توانست نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین نمایشنامه شود. همچنین ستاره حلبی تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌های کلاسیک ژانر وسترن شد. 
پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما به نقد و تحلیل فیلم می‌پردازد و شرکت‌کنندگان هم می‌توانند سؤوالات خود را پیرامون فیلم مطرح کنند. 
فیلم و گپ از برنامه‌های هفتگی باغ کتاب است که در چهارشنبه هر هفته فیلم‌های مطرح کلاسیک سینمای جهان را از منظر ژانر، زمینه تاریخی و کارگردانی نقد و بررسی می‌کند. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند برای تهیه بلیت از طریق سایت رویداد‌های باغ کتاب تهران به نشانی https://event.bagheketab.com/ اقدام کنند. 
 

تصاویر
  • داستان یک «ستاره حلبی»
  • داستان یک «ستاره حلبی»
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: