دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«بیگانگان در قطار»؛ یک داستان جنایی به روایت هیچکاک
 

«بیگانگان در قطار»؛ یک داستان جنایی به روایت هیچکاک

شصت و سومین برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم «بیگانگان در قطار» اثر آلفرد هیچکاک اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 08 تیر 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، شصت و سومین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم «بیگانگان رد قطار» اثر کارگردان صاحب سبک بریتانیایی، آلفرد هیچکاک و محصول سال 1951 سینمای آمریکا اختصاص دارد. این برنامه روز چهارشنبه 9 تیرماه از ساعت 16 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما نیز به نقد و تحلیل فیلم می‌پردازد.
بیگانگان در قطار فیلمی در ژانر جنایی- تریلر روان‌شناختی است و داستان آشنایی یک قهرمان تنیس به نام «گای» و یک دیوانه مرموز به نام «برونو» را روایت می‌کنند که در یک قطار با هم آشنا می‌شوند. در جریان این آشنایی هر دو متوجه می‌شوند که هر یک می‌خواهند از دست «کسی» خلاص شوند؛ در نتیجه برونو پیشنهاد می‌دهد که هرکدام قربانی دیگری را به قتل برساند تا به دام نیفتند. اما پیش از اینکه گای پیشنهاد او را به طور کامل بپذیرد، برونو اولین قتل را انجام می‌دهد و تلاش می‌کند که گای را موقعیت قتل قرار دهد.
آلفرد هیچکاک کارگردان فیلم، از کارگردانان صاحب‌سبک سینمای جهان است که شهرتی بیش از بازیگران فیلم‌هایش دارد. عمده فیلم‌های هیچکاک در ژانر جنایی و دلهره‌آور ساخته شده است. بیگانگان در قطار نیز فیلمی در همین ژانر است که واکنش‌های مثبتی از منتقدان دریافت کرد. همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری شد. 
پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده، منتقد و مدرس شناخته شده سینما به نقد و بررسی فیلم می‌پردازد و شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند سؤالات خود را درباره فیلم مطرح کنند.
«فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های هفتگی باغ کتاب تهران است که هر چهارشنبه با حضور سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی مهم‌ترین فیلم‌های کلاسیک سینمای جهان می‌پردازد.
علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند از طریق سایت رویداد‌های باغ کتاب به نشانی  https://event.bagheketab.com
 

تصاویر
  • «بیگانگان در قطار»؛ یک داستان جنایی به روایت هیچکاک
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: