خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

سرزمین فکر‌بازیا

سرزمین فکر‌بازیا مجموعه‌ای تفریحی و آموزشی برای کودکان 3 تا 14 سال است که با تکیه بر نظریه هوش هشتگانه گاردنر روان‌شناس شناخته شده طراحی شده است. گاردنر هشت هوش مختلف را معرفی کرده و معتقد است هرکدام از این هوش‌ها می‌تواند نشان‌دهنده وجود توانایی متفاوتی درون هر فرد و هدایت‌کننده افراد به سمت مشاغل مختلف باشد. با تکیه بر همین نظریه، فکر‌بازیا تنها جایی برای بازی نیست. در فکر‌بازیا مسئله آموزش از طریق بازی، پررنگ‌تر و باارزش‌تر از هر چیز دیگری است.
توانایی کودک خود را بشناسید
این مجموعه تلاش ویژه‌ای بر انجام خدمات مشاوره‌ای و استعداد‌یابی دارد. با ورود به مجموعه فکر‌بازیا اولین اتاقی که می‌بینید «من و ببین» نام دارد. این اتاق جایی است که مشاوران مجموعه فکر‌بازیا حضور دارند. تیم مشاوره فکر‌بازیا فعالیت کودکان را در بدو ورود تجزیه و تحلیل می‌کنند. سپس کودک و خانواده او را به سمت بازی‌هایی که کودک در آن استعداد و مهارت بیشتری دارد هدایت می‌کند تا فرایند شناخت از کودک در حین بازی کامل‌تر شود. 
فکربازیا و تمام قسمت‌هایش 
فکربازیا از پنج بخش کلی تشکیل شده است: «طبیعت‌بازیا»، «راز‌بازیا»، «تلاش‌بازیا»، «ساخت‌بازیا»، «صدا‌بازیا». هر‌کدام از این قسمت‌ها سرگرمی و ماجرای منحصر‌به‌فرد خود را دارد که در مجموع شامل 26 اتاق یا بازی می‌شود. هر‌ قسمت‌ با تکیه بر «هوش‌»های مختلفی طراحی و ساخته شده‌ است. هر‌کدام از بازی‌ها توانایی و استعداد متفاوتی را شناسایی می‌کنند و مورد سنجش قرار می‌دهند. 
طبیعت‌بازیا
 یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های مجموعه فکر‌بازیا است. این مجموعه که با هدف افزایش حس کاوش، کنجکاوی و مسئولیت پذیری در بچه‌ها طراحی شده است به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا نسبت به محیط پیرامون خود آگاه شده، خوب ببیند، بشنود و برای محیط زیست ارزش قائل شده و نسبت به آن احساس مسئولیت کند. طبیعت‌بازیا دارای پنج بازی مختلف است که تلاش می‌کند تا هوش طبیعت‌گرای کودکان و نوجوانان را تقویت کند. مزرعه چهار‌فصل، مزرعه من، رنگ بازیا جورچین حیوانات، شن بازی و گذر بدن از بازی‌های قسمت طبیعت‌بازیا هستند.
راز‌بازیا
سرزمین فکر‌بازیا در قسمت «رازبازیا» فضایی برای ماجرا‌جویی فراهم کرده است تا در کنار آموزش، حس خلاقیت را در کودکان و نوجوانان را تقویت کند. «راز‌بازیا» بازی‌هایی معما‌گونه و مبهم با محوریت توانمند کردن کودکان و نوجوانان در زمینه هوش منطق و ریاضی، هوش درون فردی و هوش میان فردی دارد. «راز‌بازیا» دو بازی دارد: «نوش‌داروی سحرآمیز» و «گذر بدن»
تلاش‌بازیا
قسمت «تلاش‌بازیا» در مجموعه فکر‌بازیا بر هوش بدنی، جنبشی و میان فردی در کودکان متمرکز است. تلاش‌بازیا از پنج قسمت جیم بازیا، باغ بازیا، صخره‌ نوردی، لیزر ماز و مسابقه ماشین تشکیل شده است که هر بخش به صورت متفاوتی تلاش می‌کند تا توانایی جنبشی و بدنی کودکان و نوجوانان را به چالش بکشد. 
ساخت‌بازیا
شاید به گوشتان خورده باشد که افرادی که درک فضایی خوبی دارند یا اینکه هوش ریاضی و محاسباتی بالایی دارند، می‌توانند معمار، مهندس یا حتی هنرمند خوبی شوند. در نظریه گاردنر به این دو، هوش ریاضی – منطقی و هوش تجسمی – فضایی می‌گویند. «ساخت‌بازیا» با طراحی چهار بازی مهندس ساختمان، خوشمغزه بازیا، مهندس برق، آشپزی خلاق بر همین مسئله متمرکز شده است. 
صدا‌بازیا
قسمت «صدا‌بازیا» تلاش کرده است تا بازی‌هایی مبتنی بر هوش موسیقایی و هوش زبانی دارد. تقویت هوش زبانی می‌تواند مسائل مربوط به خجالتی بودن افراد را برطرف کرده و به تقویت توانایی سخنوری، خوب نوشتن و خوب خواندن کمک کند. صدا‌بازیا شش بازی گزارشگری، استودیو رادیویی، استودیو تلویزیونی، نمایش، نور و صدا و پیانو دارد و هرکدام از این بازی‌ها بر ابعاد مختلفی از هوش موسیقایی و هوش زبانی تأکید می‌کند. 
یک گزارش کامل
پس‌ازاینکه کودک وارد هر یک از اتاق‌ها (بر اساس تشخیص روان‌شناس یا بر اساس خواست خود) شد، روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا می‌تواند به کمک دوربین‌هایی که در هر اتاق وجود دارد تمام فرایند بازی، واکنش، ارتباط و فعالیت کودک را مشاهده و یادداشت کرده تا در ارزیابی نهایی خود از آن استفاده کند.
روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا از مجموع صحبت‌ها و بررسی اولیه خود، گزارش و مشاهدات کارشناس هر بازی و مشاهدات خود در حین بازی بچه‌ها گزارشی از عملکرد، استعداد و توانایی‌های هر کودک ارائه می‌کند. این‌که بدانند کودک آن‌ها در چه زمینه‌ای استعداد بیشتری از خود نشان داده یا کدام‌یک از ابعاد هوش او قوی‌تر از بخش‌های دیگر عمل چیزی است که در گزارش نهایی روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا می‌توان به آن رسید.
 

 

رزرو و هماهنگی بازدیدهای گروهی مدارس و مهدکودک ها

  • کاربریکاربری: سفر به دنیای سرگرمی
  • ظرفیتظرفیت: 150 نفر در هر ساعت
  • مناسب برایمناسب برای: 4 تا 14 سال
  • ساعات بازدیدساعات بازدید: شنبه تا چهارشنبه: 9 تا 21 | پنجشنبه و جمعه: 9 تا 22

مشخصات فضای بازدید

  • بلوک: بلوکA
  • طبقه: طبقه اول
  • مساحت: 2000 متر مربع

امکانات سرزمین فکر‌بازیا

مجموعه فکربازیا چندین قسمت داره شامل طبیعت بازیا، صدا بازیا، تلاش بازیا و ساخت بازیا.
هر کدوم هم قسمت های مختلفی داره. مثلا صخره نوردی، فوتبال حبابی و مسابقه سرعت با دوچرخه های تولید کننده برق مربوط به بخش تلاش بازیا.
بخش ساخت بازیا به درد بچه های با سنین بالاتر میخوره که شامل ساخت و ساز هایی با محوریت مهندسی برق، تاسیسات یا مکانیک میشه و آشپزی خلاق هم جزو این قسمت هستش.
صدابازیا هم شامل قسمت هایی مثل خوانندگی یا نمایشه که بزرگترین پیانوی زمینی رو داره.
مزرعه چهار فصل، جورچین، شن بازی، مزرعه من و گذر بدن جزو طبیعت بازیاست که هوش طبیعت گرا رو در بر میگیره.
هر کدوم از این فضا ها یک ورودی داره.
فضا سازی محوطه ای بینظیر عین یک باغ سنگفرش شده با نیمکت های چوبی که فضا های بازی کنار پیاده راهش چیده شده.

هزینه ورودی سرزمین فکر‌بازیا

تماس با سرزمین فکر‌بازیا

تلفن: 021-96045663

@fekrbazia

سرزمین فکر‌بازیا4 نظر 67103 بازدید امتیاز: 4.46 با 154 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.46 با 154 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

درویش پور       پنجشنبه, 07 شهریور,1398
سلام. امکان حضور والدین در سرزمین فکربازیها بهمراه کودکشان هست ؟
پاسخ: بله. پدر و مادرها می تونن در فضای مشخص شده، در کنار فرزندانشون حضور داشته باشن.
رضا       شنبه, 05 مرداد,1398
با سلام. در مجموع، فکربازیا خلاقانه و جالب است. اما هزینه بازیها بالا می باشد.
مرادی       ﺳﻪشنبه, 21 خرداد,1398
سلام ببخشید امکان حضور بچه ها بدون مدرسه هست؟؟؟
پاسخ: سلام. بله
ابراهیم اصلانی       ﺳﻪشنبه, 27 فروردین,1398
سلام. فکربازیا مجموعۀ به نسبت خوبی است و مواردی مانند: تنوع بازی‌ها، فضاسازی مناسب، وسایل باکیفیت و امکانات متناسب با ویژگی‌های سنی کودکان، از ویژگی‌های مثبت آن به حساب می‌آیند. با این همه، چند نقطه ضعف شاخص دارد:
1. با وجود آن‌که ادعا می‌شود مجموعه مبتی بر هوش‌های چندگانه طراحی شده است، اما در عمل ربط چندانی به این نظریه ندارد. بازی در این فضا کمک چندانی به شناسایی استعداد یا هوش خاص کودک نمی‌کند.
2. جنبه‌های خلاقانه در بازی‌ها ضعیف است. روش هر بازی تا حد زیادی مشخص است و کودک می‌تواند در آن قالب فعالیت کند. مثلاً با آن‌که از «آشپزی خلاق» صحبت می‌شد، اما مربی مواد پختن کیک را از قبل آماده کرده و تنها نقش کودک آن است که مواد را هم می‌زند. از 20 دقیقۀ این غرفه، بخش عمده‌ای برای بازی با موارد غذایی مصنوعی طراحی شده است که چندان با خلاقیت ارتباطی ندارد.
3. به نظر می‌رسد مربیان یا آموزش ندیده‌اند یا به دلایل دیگری، چندان دغدغه و حساسیتی برای فعالیت بیشتر از خود نشان نمی‌دهند. من با فرزندم در روزهای خلوت در فکربازیا بودیم و مربیان شاید به دلیل کم بودن مخاطب، حوصلۀ چندانی برای کار نداشتند.
4. به نظر نمی‌رسد مربیان با مفاهیم روان‌شناسی و به‌ویژه موضوع هوش‌های چندگانه و کارکردهای آن چندان آشنا باشند. بنابراین حضور کودک در فضاهای فکربازیا بیشتر جنبۀ سرگرمی و پر کردن وقت پیدا می‌کند. سرگرمی برای کودک بسیار لازم است، اما می‌توان به غنی‌سازی فضای سرگرمی کمک کرد. در مجموع، اگر چه به نسبت خیلی از موقعیت‌های دیگر، فکربازیا و ضعیت بهتری دارد، اما هم‌چنان با تفکری مدیریت می‌شود که بازدهی آن را بسیار کاهش می‌دهد. خوب است از دیدگاه‌های افراد صاحب‌نظر و فعال در زمینه‌هایی چون: بازی، خلاقیت، هوش‌های چندگانه و آموزش بیشتر بهره گرفته شود. البته به‌طور حتم کارشناسانی در این زمینه‌ها با فکربازیا همکاری می‌کنند، اما به نظر می‌رسد کافی نیست.
انتخاب نیروهای باانگیزه و خلاق و آموزش مستمر آنان نیز امری ضروری است.
موفق باشید.

پاسخ: سلام. از دقت نظر شما ممنونیم. نظر شما حتما به بخش مربوطه ارجاع داده می شود.

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: