دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«استاد بزرگ» بر پرده نمایش باغ کتاب
بیست و ششمین برنامه «فیلم و گپ» برگزار می‌شود
 

«استاد بزرگ» بر پرده نمایش باغ کتاب

بیست و ششمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش و گفت‌‌و‌گو پیرامون فیلم «استاد بزرگ» محصول سال 2013 سینمای هنگ‌کنگ اختصاص دارد.
یکشنبه، 24 آذر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و ششمین نشست «فیلم و گپ» باغ کتاب تهران چهارشنبه 27 آذر ماه در سالن شماره 8 این مجموعه برگزار می‌شود. این برنامه با حضور سعید قطبی‌زاده، منتقد مطرح سینما به نمایش و نقد فیلم «استاد بزرگ» محصول سال 2013 اختصاص دارد.

داستان فیلم در سال ۱۹۳۶ و در فوشان یکی از شهرهای هنگ‌کنگ در دوران کمونیستی اتفاق می‌افتد. فیلم «استاد بزرگ» درواقع زندگی یک استاد هنر‌های رزمی به نام ایپ را به تصویر می‌کشد. ایپ که بنیان‌گذار یکی از سبک‌ها در کونگ‌فو و استاد بروس‌لی هم بوده است، هم‌زمان با گسترش جنگ و اشغال کشورش به دست ارتش امپراتوری ژاپن خانواده‌اش را از دست می‌دهد و با آغاز تدریس عمومی سبکش به مردم، زندگی جدیدی را در هنگ‌کنگ آغاز می‌کند.

این فیلم توانست در بیست و نهمین جشنواره فیلم هنگ‌کنگ 12 عنوان مانند بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه برنده جایزه شود. همچنین در هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار در دو رشته بهترین طراحی لباس و بهترین فیلم‌برداری نامزد دریافت جایزه شد.

در بخش نقد و بررسی‌ قرار است سعید قطبی‌‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما علاوه بر بحث تخصصی‌ درباره این فیلم، جنبه‌های‌ مختلف آن، سینمای‌ چین و هنگ‌کنگ و کلیات ژانر موردنظر به بحث و گفت‌وگو بپردازد.

برنامه «فیلم و گپ» یکی‌ از برنامه‌های‌ باغ کتاب تهران است که از فصل تابستان شروع شده و هر هفته چهارشنبه‌ها از ساعت 18 در سالن شماره ۸ میزبان علاقه‌مندان به سینما است. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌‌توانند هر هفته برای‌ خرید بلیت از طریق سایت تیوال اقدام کنند.

تصاویر
  • «استاد بزرگ» بر پرده نمایش باغ کتاب
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: