دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

داستانی درباره ایمان
نمایش «چشم‌اندازی در مه» در «فیلم و گپ» این هفته
 

داستانی درباره ایمان

بیست و یکمین برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب تهران به نمایش و نقد فیلم «چشم‌اندازی در مه» محصول سال 1988 کشور یونان، فرانسه و ایتالیا اختصاص دارد.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «چشم‌اندازی در مه» فیلمی به زبان یونانی محصول سال 1988 سینمای یونان، فرانسه و ایتالیا و اثر «تئو آنگلوپولوس» است. این فیلم چهارشنبه 22 آبان‌ ماه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران نمایش داده می‌شود و پس‌ازآن سعید قطبی‌زاده، منتقد و مدرس سینما به بررسی فیلم می‌پردازد.

«چشم‌اندازی در مه» روایت پسربچه‌ای به ‌نام «الکساندروس» و خواهرش، «والا» است که قصد دارند با هدف پیدا کردن پدرشان، خانه و مادرشان را ترک کرده و راهی کشور آلمان شوند. اما ازآنجایی‌که آغاز این سفر برای این دو کودک راحت نیست، در مسیر خود دچار مشکلات متعددی می‌شوند. فیلم در طول 127 دقیقه روایت سفر عجیب و پرمشقت این دو کودک را به تصویر کشیده و روایتی از ایمان و هدف آن‌ها به تماشاگر ارائه می‌دهد.

این فیلم که یکی از قسمت‌های «سه‌گانه سکوت» از تئو آنگلوپولوس است و در جشنواره‌های جهانی مانند ونیز و برلین به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد.

بعد از نمايش اين فيلم در برنامه «فيلم و گپ» سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما به نقد فیلم، سینمای تئو آنگلوپولوس، ژانر فیلم، بستر و زمینه فیلم خواهد پرداخت. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از شنیدن نقد‌ به صحبت و گفت‌و‌گو پیرامون فیلم بپردازند.

برنامه «فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که هر چهارشنبه به نمایش و نقد فیلم‌های مطرح سینمای جهان می‌پردازد. هفتمین برنامه «فیلم و گپ» چهارشنبه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای خرید بلیت اقدام کنند. 

تصاویر
  • داستانی درباره ایمان
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: