دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

روایتی از قلب تپنده تئاتر تهران
«تئاتر شهر» در «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌شود
 

روایتی از قلب تپنده تئاتر تهران

بیست و دومین نشست «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی ابعاد مختلفی از «تئاتر شهر» می‌پردازد.
دوشنبه، 20 آبان 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و دومین نشست «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «تئاتر شهر» و به میزبانی وحید قاسمی، فعال حوزه شهر و معماری برگزار خواهد شد. در این برنامه با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به تهران پژوهی و تاریخ ابعاد مختلفی از این موضوع بررسی خواهد شد.

در برنامه «چهارشنبه‌های تهران» 22 آبان ماه، شادمهر راستین، معمار و پژوهشگر معماری با موضوع تئاتر شهر، مقصد شهری صحبت خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه کاوه فولادی نسب، داستان‌نویس و پژوهشگر شهری درباره تئاتر شهر و جایگاه این فضا و مخاطبان سخنرانی خواهد کرد. فرزانه ابراهیم‌زاده، کارشناس تاریخ و تهران پژوه نیز به‌عنوان سخنران پایانی برنامه، درباره مکان‌های تاریخی اطراف تئاتر شهر صحبت خواهد کرد.

همچنین در این برنامه دو مستند کوتاه با موضوع چنارستان و پارک دانشجو نمایش داده خواهد شد.

مجموعه تئاتر شهر واقع در چهار‌راه ولیعصر، یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های تئاتری ایران است. ساختمان مدور این مجموعه یکی از شاهکارهای معماری ایران به شمار می‌رود و طراحی آن را بیژن انصاری با الهام از برج طغرل شهر‌ری انجام داده است. ساخت این مجموعه در سال 1346 آغاز و در هشتم بهمن 1351 افتتاح شد.

فصل دوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای پاییز، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه معماری، تاریخ، فرهنگ، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. برنامه‌های قبلی با موضوع معماران معاصر تهران، خیابان سی تیر، بهارستان، موزه‌های تهران، آرامستان‌ها و خفتگان تهران و میدان توپخانه برگزارشده است. محل برگزاری این برنامه در روزهای چهارشنبه هر هفته در راهروی سروستان باغ کتاب تهران و شرکت برای عموم رایگان است.

تصاویر
  • روایتی از قلب تپنده تئاتر تهران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: