دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

قهرمان وارد می‌شود
نمایش فیلم «شین» در هفتاد و چهارمین برنامه فیلم و گپ:
 

قهرمان وارد می‌شود

هفتاد و چهارمین برنامه فیلم و گپ به نمایش و نقد فیلم «شین» محصول سال 1953 سینمای آمریکا اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 27 مهر 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در هفتاد و چهارمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب فیلم «شین» اثر جرج استیونس و محصول سال 1953 سینمای آمریکا به نمایش در‌می‌آید. این فیلم روز چهارشنبه 28 مهر در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد سینما به نقد و بررسی فیلم خواهد پرداخت.
شین فیلمی در ژانر وسترن است و داستان یک هفت‌تیر‌کش تنها به نام «شین» با بازی آلن لد است که در سفری بی‌پایان به سر می‌برد و تصمیم‌ گرفته است تا سبک زندگی قبلی خود را رها کند. شین در مسیر حرکت خود با خانواده کوچک مزرعه‌داری محلی به نام جو آشنا می‌شود که بر سر مالکیت زمین خود با زمین‌داری به نام رایکر که مالک اکثر زمین‌های شهر است درگیری دارند. شین تصمیم می‌گیرد تا به جو در احقاق حق خود کمک کند. اما این تصمیم سرآغاز چالش‌های جدیدی برای شین می‌شود.
شین در سال 1954 موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری و نامزد دریافت جایزه اسکار در چندین رشته از جمله بهترین نقش مکمل، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه شد. همچنین این فیلم در لیست 100 فیلم برتر تاریخ سینمای آمریکا از دید بنیاد فیلم آمریکا و جزء 10 فیلم برتر ژانر وسترن به انتخاب همین بنیاد قرار دارد. 
پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس شناخته شده سینما درباره فیلم، ژانر و کارگردان آن صحبت می‌کند و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ می‌دهد. فیلم و گپ از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب تهران است که از تابستان 98 در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. در این برنامه هر چهارشنبه یک فیلم مطرح از سینمای کلاسیک نمایش داده شده و درباره آن گفت‌و‌گو می‌‌شود.
علاقه‌مندان به شرکت در برنامه می‌توانند از طریق سایت رویداد‌های باغ کتاب به نشانی https://event.bagheketab.com/event/218 نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند. 

تصاویر
  • قهرمان وارد می‌شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: