دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«ترافیک»؛ روایتی طنازانه از مدرنیته
 

«ترافیک»؛ روایتی طنازانه از مدرنیته

هفتاد و یکمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم «ترافیک» محصول سال 1971 سینمای فرانسه و ایتالیا اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 06 مهر 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، هفتاد و یکمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم ترافیک اثر ژاک تاتی و محصول سال 1971 سینمای فرانسه و ایتالیا اختصاص دارد. این برنامه روز چهارشنبه 7 مهر از ساعت 17 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران آغاز شده و پس از آن سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما به نقد و تحلیل فیلم خواهد پرداخت.
ترافیک فیلمی طنز است و در طول 96 دقیقه داستان یک طراح ماشین به نام آقای اولو را روایت می‌کند. آقای اولو طراح خودروی یک شراکت فرانسوی است و تصمیم دارد که جدید‌ترین محصول طراحی شده‌اش را برای شرکت در یک نمایشگاه به هلند ببرد. آقای اولو این سفر را با جمعی از همکاران خود و خودروی عجیب و غریب خود آغاز می‌کند اما مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای سر راه آن‌ها قرار می‌گیرد. 
ترافیک ششمین اثر کارگردان شناخته شده ژانر کمدی ژاک تاتی است. این فیلم با استقبال خوبی از جانب منتقدان رو‌به‌رو شد. تاتی در این فیلم با بیانی طنز مدرنیته و جلوه‌های آن را نقد می‌کند.
پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما به نقد و تحلیل فیلم می‌پردازد و شرکت‌کنندگان هم می‌توانند سؤوالات خود را پیرامون فیلم مطرح کنند. 
فیلم و گپ از برنامه‌های هفتگی باغ کتاب است که در چهارشنبه هر هفته فیلم‌های مطرح کلاسیک سینمای جهان را از منظر ژانر، زمینه تاریخی و کارگردانی نقد و بررسی می‌کند. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند برای تهیه بلیت از طریق سایت رویداد‌های باغ کتاب تهران به نشانی https://event.bagheketab.com/ اقدام کنند.
 

تصاویر
  • «ترافیک»؛ روایتی طنازانه از مدرنیته
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: