خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

پردیس مغز من

پردیس مغز من در طبقه اول بلوک D، درست در بخش انتهایی باغ علم نوجوان قرار دارد. این پردیس به عنوان نخستین موزه، مرکز علم مغز و علوم اعصاب شناختی در کشور، به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های ‌شناختی در فضایی به وسعت 600 متر افتتاح شد. در این مرکز جذاب علمی می‌توانید سفری هیجان‌انگیز به بخش‌های مختلف مغز داشته باشید و با دنیای پر رمز و راز آن از نزدیک آشنا شوید. علاقه‌مندان به مغز و ماجراهای آن، از سن 9 سال به بالا می‌توانند مهمان پردیس مغز من باشند، با دستگاه‌های تعاملی آن سرگرم شوند و از این طریق درباره درمان و پیشگیری از اختلالات مغزی مانند آلزایمر و پارکینسون بیاموزند.

پردیس مغز من پنج بخش اصلی دارد. این قسمت‌ها شامل ساختار مغز، مغز سلولی، شناخت و روش‌های شناختی اطلاعات، مغزهای آینده و مغز‌های متفاوت است. هربخش با استفاده از مولاژهای مختلف، پازل سه‌بعدی، تصاویر آموزشی، فیلم و البته دستگاه‌های شبیه‌ساز درک جهان پیچیده مغز را برای شما ساده و جذاب می‌کند.

ساختار مغز

در ابتدای سفر ماجراجویانه خود به دنیای مغز، قرار است با ساختار و فیزیک مغز آشنا شوید. در این قسمت، با لوب‌های مختلف مغز و سایر قسمت‌های آن آشنا و کاربرد هرکدام از آن‌ها را می‌شناسید.

در بخش ساختار مغز یک دستگاه شبیه‌ساز ام.آر.آی وجود دارد. در این بخش با تصویربرداری عصبی از مغز و شیوه‌های مختلف آن آشنا می‌شود.

سلول مغز

مجسمه‌ یک انسان نامتوازن از جذاب‌ترین بخش‌های پردیس مغز است. اینجا به کمک دستگاه‌های شبیه‌ساز، با ساختار مغز، مسیر حواس در بدن و اعصاب چشم آشنا می‌شوید. در بخش مسیر حواس در بدن، با کمک دستگاه با اعصاب حواس پنجگانه و جانمایی آن در مغز آشنا می‌شوید. اینجا به کمک یک ماکت بزرگ با سیناپس و قسمت‌های مختلف آن آشنا می‌شوید.

شناخت و روش‌های شناختی اطلاعات

در این بخش خطا‌های شناختی مغز را می‌شناسید. اینجا بازی‌هایی طراحی شده است تا مغز پیچیده شما را به چالش بکشد. یکی از این بازی‌ها بر خطا‌های بینایی متمرکز است و به شما ثابت می‌کند که مغزتان آنقدر‌ها هم قابل اطمینان نیست. کافی است بیایید و امتحان کنید!

مغزهای آینده

اینجا با فناوری‌هایی آشنا می‌شوید که می‌تواند آینده علوم شناختی و بیماری‌های مغز را تغییر دهند. در بخش مغز‌های آینده با روشی علمی به نام تحریک عمقی مغز آشنا می‌شوید. در این بخش یاد می‌گیرید که چگونه باتری‌های تولیدكننده پالس‌های الكتریكی به فرد مبتلا به پارکینسون برای انتقال پیام عصبی کمک می‌کند.

مغزهای متفاوت

اینجا در پخش پایانی گردش علمی خود هستید. در بخش مغز‌های متفاوت به خوبی متوجه می‌شوید که مغز انسان از جهت حجم، بزرگی و پیچیدگی، چه تفاوت‌هایی با سایر جانداران دارد. همچنین با مغز‌های متفاوت و آن دسته از مغز‌هایی که دچار عارضه‌های مختلف شده‌اند آشنا می‌شوید.

  • کاربریکاربری: سفر به دنیای علم
  • ظرفیتظرفیت:
  • مناسب برایمناسب برای: 9 سال به بالا
  • ساعات بازدیدساعات بازدید: 9 تا 21

مشخصات فضای بازدید

  • بلوک: بلوکD
  • طبقه: طبقه اول
  • مساحت: 600

امکانات پردیس مغز من

هزینه ورودی پردیس مغز من

تماس با پردیس مغز من

تلفن: 021-96045755

پردیس مغز من



0 نظر 1280 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.