خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز

"جودی آبوت" دختر شاد و باهوش ۱۵ ساله ای است که پدر و مادرش را از دست داده است. زمانی که هنوز نوزاد بود" جان" او را در شهر نیویورک پیدا می‌کند و او را به کالج یادبود لینکلن می‌فرستد. جودی نمی‌داند که جان اسمیت در اصل چه کسی است، ولی او را "بابا لنگ‌دراز" می‌نامد. با این حال به نظر می‌رسد که او تنها خانواده‌اش است. او بس...

جودی که برای بچه ها و بزرگ ترها نامی آشناست، این روزها همراه با بابالنگ دراز کنار"خانه کودک باغ کتاب" ایستاده اند و با حضور در این مجموعه می توانید با آن ها عکس یادگاری بیندازید.

اما از جودی آبوت بیشتر بدانید.

داستان

بابا لنگ‌دراز که توسط استودیو ژاپنی نیپون انیمیشن ساخته شده است و در بین کشورهای آسیایی و اروپایی از محبوبیت خاصی برخوردار است. ماجرای دختری باهوش و سرزنده به نام جودی که در یک پرورشگاه نگهداری می‌شود. در اوایل مجموعه سختگیری خانم مدیر که زنی جدی است را به تصویر می‌کشد. در ادامه جودی آبوت به کمک حامی خود وارد مدرسه خصوصی می‌شود. جودی از حامی فقط نامی بیشتر نمی‌داند (آقای جان اسمیت). آقای جان اسمیت شخصیتی پنهان در داستان دارد و جودی فقط سایه‌ای از آقای جان اسمیت را در ذهن خود دارد؛ سایه‌ای بر روی دیوار با پاهای دراز که او را بابا لنگ دراز می‌خواند. جودی آبوت با کمک‌های آقای جان اسمیت به دانشگاه وارد می‌شود در دانشگاه به سختی درس می‌خواند تا فاصله ی فرهنگی خود را با همکلاسیانش کم کند. مجموعه بابا لنگ‌دراز از جاودانه‌ترین انیمه‌های قدیمی است. کارتونی با داستانی قدرتمند و شیوا که فقر و سختی کودکان یتیم را به تصویر می‌کشد.

 تاریخچه

واتاشی نو آشیناگا اوجیسان که با نام بابا لنگ‌دراز نیز شناخته می‌شود، یک مجموعه تلویزیونی ژاپنی است که در سال ۱۹۹۰ بر مبنای رمان بابا لنگ‌دراز به قلم" جین وبستر" ساخته شده است. انیمیشن بابا لنگ‌دراز بخشی از مجموعه تئاتر شاهکار جهان است. بابا لنگ‌دراز در سال ۱۹۹۰ جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده است.

بابا لنگ‌دراز نخست به‌صورت دنباله‌دار در مجله آمریکایی خانه بانوان منتشر می‌شد که سرانجام در سال ۱۹۱۲ به صورت کتاب منتشر شد و به فروش بالایی دست یافت. این کتاب تنها یک اثر داستانی ساده نبود، بلکه برانگیزاننده تحرکی برای بهبود وضعیت نگهداری از کودکان یتیم نیز بود. در سال ۱۹۱۴ نمایش‌نامه موفقی از آن با اقتباس خود وبستر بر روی صحنه رفت. در سال ۱۹۱۹ نیز فیلمی صامت با بازی مری پیکفورد از روی آن ساخته شد. وبستر در سال ۱۹۱۴ دشمن عزیز را به عنوان دنباله‌ای برای بابا لنگ‌دراز منتشر کرد.

"جودی آبوت" دختر شاد و باهوش ۱۵ ساله ای است که پدر و مادرش را از دست داده است. زمانی که هنوز نوزاد بود" جان" او را در شهر نیویورک پیدا می‌کند و او را به کالج یادبود لینکلن می‌فرستد. جودی نمی‌داند که جان اسمیت در اصل چه کسی است، ولی او را "بابا لنگ‌دراز" می‌نامد. با این حال به نظر می‌رسد که او تنها خانواده‌اش است. او بسیار سخن می‌گوید و عاشق داستان گفتن است.

,
1397/09/24 | 18:37 0 نظر 5721 بازدید امتیاز: 3.29 با 56 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 3.29 با 56 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.