دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

نگاهی به ضد قهرمان معروف دنیای سینما
مهمانان بیست و هفتمین نشست «فیلم و گپ» به تماشای «جوکر» می‌نشینند؛
 

نگاهی به ضد قهرمان معروف دنیای سینما

بیست و هفتمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «جوکر» محصول سال 2019 سینمای آمریکا اختصاص دارد.
دوشنبه، 02 دی 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و هفتمین نشست «فیلم و گپ» باغ کتاب با نمایش و نقد فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» برگزار خواهد شد. طبق روال هر هفته این برنامه، سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته شده سینما به نقد و بررسی فیلم می‌پردازد.

«جوکر» که بر اساس شخصیت ضد قهرمان دنیای دی‌سی نوشته شده‌است، داستان زندگی مردی به نام آرتور فلک را در دهه 80 میلادی روایت می‌کند. آرتور که همراه مادرش زندگی می‌کند، کمدینی شکست خورده، نا‌امید و دارای اختلال عصبی است که با مشکلات زیادی در زندگی خود دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. در مسیر زندگی مشقت‌بار او سلسه اتفاقاتی روی می‌دهد که آرتور را از شخصیتی مستأصل، به فردی خشن تبدیل کرده و مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد.  

فیلم «جوکر» با بازی «واکین فینیکس» و «رابرت دنیرو» توانست با ارائه تصویری مستقل و جدید از شخصیت مشهور جوکر، واکنش‌های مثبتی را از سوی منتقدان بر‌انگیزد و در گیشه به فروش خوبی دست پیدا کرد. همچنین این فیلم برنده جایزه شیر طلایی بهترین فیلم در جشنواره ونیز شد و یکی از شانس‌های اصلی نود و دومین دوره جوایز اسکار محسوب می‌شود.

پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما به روال هر هفته برنامه «فیلم و گپ» به بحث تخصصی‌ درباره این فیلم، جنبه‌های‌ مختلف آن و شخصیت‌های فیلم می‌پردازد و پس‌ازآن شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند سؤالات خود را پیرامون فیلم مطرح کنند.

برنامه «فیلم و گپ» یکی‌ از برنامه‌های‌ باغ کتاب تهران است که از فصل تابستان شروع شده و هر هفته چهارشنبه‌ها از ساعت 18 در سالن شماره ۸ میزبان علاقه‌مندان به سینما است. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌‌توانند هر هفته برای‌ خرید بلیت از طریق سایت تیوال اقدام کنند.

تصاویر
  • نگاهی به ضد قهرمان معروف دنیای سینما
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: