دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«فیلم و گپ» راوی «خاطرات خانوادگی» می‌شود
 

«فیلم و گپ» راوی «خاطرات خانوادگی» می‌شود

پنجاه و چهارمین جلسه «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «خاطرات خانوادگی» محصول سال 1962 سینمای ایتالیا اختصاص دارد.
دوشنبه، 11 اسفند 1399 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، پنجاه و چهارمین برنامه «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «خاطرات خانوادگی» اثر والریو زورلینی محصول سال 1962 سینمای ایتالیا اختصاص دارد. این فیلم روز چهارشنبه 13 اسفند در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران نمایش داده می‌شود و پس از آن سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فیلم خواهد پرداخت. 
«خاطرات خانوادگی» که بر اساس رمان «دو برادر» نوشته واسکو پراتولینی داستان‌نویس ایتالیایی نوشته شده است، روایت انریکو، روزنامه‌نگار اهل فلورانس است که با یک تلفن در دفتر روزنامه، از فوت برادر کوچک‌ترش بر اثر سرطان با خبر می‌شود. با رسیدن این خبر به انریکو احساس غم و فقدان تمام وجود او را در بر گرفته و خاطرات زندگی سخت، فقیرانه و همراه با فقدان خود و برادرش را مرور می‌کند.
فیلم‌برداری زیبای فیلم که توسط فیلم‌بردار شناخته شده ایتالیایی جوزپه روتونو انجام گرفت، این فیلم را به یکی تحسین‌شده‌ترین آثار زورلینی تبدیل کرد و شیر طلایی جشنواره سینمایی ونیز را برای این کارگردان ایتالیایی به ارمغان آورد. 
پس از نمایش فیلم، سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما به نقد و بررسی فیلم خواهد پرداخت و پس از آن شرکت‌کنندگان پرسش‌های خود را درباره فیلم مطرح می‌کنند. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند از طریق سایت رزرو باغ کتاب اقدام به تهیه بلیت نمایند.
 

تصاویر
  • «فیلم و گپ» راوی «خاطرات خانوادگی» می‌شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: