دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1399/07/01

«تاریخ جنگ»؛ دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

اگر می‌خواهید همه چیز درباره‌ی جنگ هشت ساله را بدانید، کتاب «دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» را بخوانید.

«تاریخ جنگ»؛ دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

دایره‌المعارفی که هزار عکس مستند تاریخی، ۲۰۰ عکس اختصاصی، ۲۰۰ نقشه و ۴۰ جدول و نمودار آماری دارد و در تدوین آن از بیش از ۳۰۰ منبع مکتوب و ۳۰ مصاحبه با فرماندهان و مسوولان جنگ استفاده شده است. عکس‌های مختلفی در این کتاب وجود دارد که برای اولین بار منتشر شده‌اند.
«دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ» یک کتاب درجه یک است. چون با استفاده از حجم فراوان عکس، نمودار، نقشه و تصاویر گرافیکی این امکان را برای شما ایجاد کرده که اکثر اتفاقات مهم جنگ را به صورت تصویری در ذهن خودتان بازسازی کنید. در این کتاب ۲۰۰ نقشه نظامی با استناد به اطلس‌های معتبر در قالب اینفوگرافیک‌ها بازآفرینی شده‌اند تا مطالعه‌ی آن برای شما آسان‌تر باشد. جدول‌های آماری کتاب هم به شما کمک می‌کند که برخی موضوعات مربوط به جنگ را یک‌جا ببینید و امکان مقایسه‌ی میان موضوعات مختلف را داشته باشید. در کنار این نقشه‌ها و آمارها، در فصل‌هایی جداگانه جنگ‌افزارهای استفاده ‌شده در جنگ، لوازم شخصی رزمندگان، رسانه‌های جنگ و ... هم به صورت تصویری به مخاطبان معرفی شده‌اند.
این ابتکارها حاصل خلاقیت‌های جعفر شیرعلی‌نیا است؛ پژوهشگر برجسته‌ی تاریخ جنگ و انقلاب که پیش از این کتاب‌های متعددی از جمله «بحران بالا می‌گیرد»، «جبهه‌ی میانی»، «جبهه‌ی جنوب»، «دایره‌المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم» و «هشت سال این‌گونه گذشت» از او منتشر شده است. او در این کتاب مطالب را به چهار دسته تقسیم‌بندی کرده؛ اول، فهرست متنی مطالب که دربردارنده عنوان‌های ده‌گانه در تدارک جنگ بزرگ، آتش جنگ، ایران در مسیر پیروزی، جنگ فرسایشی، جبهه جدید، آتش و فقط آتش، اقتدار در جنگ، پنجه در پنجه مرگ، پایان آتش و پیروزی بزرگ است. سپس عناوین مربوط به نقشه‌ها از جمله نقشه حمله هوایی ایران به عراق (عملیات کمان ۹۹)، نقشه عملیات والفجر هشت و نقشه‌های عملیات‌های هشت‌گانه‌ی کربلا‌ آمده و در ادامه‌ی فهرست جدول‌ها و نمودار‌ها و پرونده‌های ویژه هم به‌طور جداگانه ارائه شده‌ است.

این کتاب را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی باغ کتاب بخرید:  shop.bagheketab.com
 

1399/07/01 | 12:36 0 نظر 306 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • «تاریخ جنگ»؛ دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.