دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

زندگی پیاده در تهران معاصر
در بیست و نهمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌شود
 

زندگی پیاده در تهران معاصر

بیست و نهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» باغ کتاب با موضوع پیاده راه‌های تهران برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 10 دی 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و نهمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «پیاده راه‌های تهران» با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به معماری و تاریخ شهر تهران و به میزبانی وحید حائری، پزوهشگر حوزه شهری در باغ کتاب برگزار خواهد شد.

در این برنامه محمد سعید ایزدی، معمار و شهرساز با موضوع مروری بر پیاده راه‌های تهران سخنرانی خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه سید مهدی معینی، پژوهشگر و شهرساز با محوریت پیاده راه؛ فرصت یا تهدید صحبت خواهد کرد. زهرا ترانه یلدا نیز به‌عنوان سخنران پایانی برنامه با موضوع زندگی پیاده در تهران قدیم سخنرانی می‌کند. همچنین مستندی کوتاه با موضوع پیاده راه‌های تهران نمایش داده خواهد شد.

از نیم قرن گذشته با گسترش حضور خودرو در کلان‌شهرها، حضور گسترده‌تر شهروندان در فضا‌های شهری و بازگشت شهر به مردم تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در حوزه سیاست‌گذاری شهری شده است. در سال‌های اخیر، شهر تهران نیز تجربه‌هایی در راستای گسترش زندگی پیاده از سر گذرانده است که از بین آن‌ها می‌توان به پیاده راه‌های سی‌ تیر و باب همایون اشاره کرد.

فصل سوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای زمستان، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه معماری، تاریخ، فرهنگ، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. این برنامه هر چهارشنبه از ساعت 18 تا 20:30 در راهروی سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

تصاویر
  • زندگی پیاده در تهران معاصر
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: