دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

سفر به محدوده‌‌ای قدیمی در شهر تهران
در آخرین قسمت از فصل دوم «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌شود
 

سفر به محدوده‌‌ای قدیمی در شهر تهران

بیست و هفتمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» باغ کتاب با موضوع «بازار تهران» برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 26 آذر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و هفتمین برنامه از فصل دوم «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع بازار تهران به میزبانی رضا فیضی، معمار و پژوهشگر برگزار می‌شود. این برنامه که آخرین قسمت از فصل دوم «چهارشنبه‌های تهران» است، به روال هر هفته، این چهارشنبه هم در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

در برنامه این هفته عبدالرضا گلپایگانی، معمار درباره معماری و تاریخ بازار تهران سخنرانی خواهد کرد. پس‌ازآن مهشید صحی‌زاده معمار و طراح شهری با موضوع ماهیت و کارکرد بازار تهران صحبت خواهد کرد. سولماز شمشیری، معمار و طراح شهری هم به‌عنوان سخنران پایانی برنامه، درباره پویش‌های مردمی درباره حفظ و نگهداری از این محدوده ارزشمند تاریخی شهر تهران سخنرانی خواهد کرد.

بازار تهران فضایی در محدوده خیابان پانزده خرداد و یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های تاریخی شهر تهران است که قدمت آن به زمان صفویه و شاه‌طهماسب اول می‌رسد اما در دوره قاجار به‌خصوص در زمان پادشاهی فتحعلی شاه و ناصر‌الدین‌شاه بخش‌های دیگری به آن اضافه شد و گسترش ویژه‌ای پیدا کرد.

دومین فصل از برنامه «چهارشنبه‌های تهران» در حالی به پایان می‌رسد که از ابتدای پاییز بیش از 13 برنامه با محوریت معماری شهر تهران در باغ کتاب برگزار کرده است. این برنامه هر چهارشنبه از ساعت 18 تا 20:30  در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

تصاویر
  • سفر به محدوده‌‌ای قدیمی در شهر تهران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: