دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/07/13
شانزدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود

نگاهی به یک میدان قدیمی در تهران

شانزدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی ابعاد مختلف تاریخی، فرهنگی و اجتماعی «میدان توپخانه» می‌پردازد.

نگاهی به یک میدان قدیمی در تهران

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، میدان توپخانه یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های تهران است که قدمت آن به زمان ناصر‌الدین‌شاه و صدارت امیرکبیر می‌رسد. این میدان به‌واسطه جانمایی و مکان خود، همیشه یکی از مهم‌ترین نقاط تاریخی و فرهنگی شهر تهران و شاهد اتفاقات و رویداد‌های مهم تاریخ معاصر بوده است. برنامه «چهارشنبه‌های تهران» در این هفته به بررسی این مکان مهم در شهر تهران می‌پردازد. این برنامه از ساعت 18 تا 20:30 روز چهارشنبه 10 مهر‌ماه در راهرو سروستان باغ کتاب تهران، با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ این شهر برگزار می‌شود. میزبان این برنامه حمید‌رضا سپهری، معمار و شهر ساز است.

در این برنامه حمید‌رضا سپهری با نگاهی تاریخی درباره میدان توپخانه سخنرانی خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه مهنام جعفری، معمار و پژوهشگر، با موضوع «میدان توپخانه، مجال زندگی جمعی» صحبت خواهد کرد. مهرداد زاهدیان، کارگردان، به‌عنوان سخنران پایانی برنامه با موضوع «خاطره دور و آنچه از میدان به‌ جا مانده» سخنرانی خواهد کرد. همچنین مستند کوتاهی درباره این میدان نمایش داده خواهد شد.

برنامه «چهارشنبه‌های تهران» از دریچه تاریخ و فرهنگ و از منظر خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

 

1398/07/13 | 16:10 0 نظر 629 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • نگاهی به یک میدان قدیمی در تهران

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.