دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/05/29
پیشنهاد کتاب به مناسبت عید بزرگ غدیر

آنچه در غدیر خم گذشت

باغ کتاب تهران به مناسبت عید بزرگ غدیر مطالعه کتاب «غدیر در گذر زمان» نوشته علی‌اکبر مهدی‌پور را به علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی پیشنهاد می‌کند.

آنچه در غدیر خم گذشت

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، کتاب «غدیر در گذر زمان» در سال ۱۳۸۹ توسط انتشارات «دلیل ما» در ۳۲۴ صفحه منتشر و روانه بازار کتاب شده است. این کتاب در حال حاضر در کتابفروشی بزرگسال باغ کتاب تهران(سروستان) موجود است و در دسترس علاقه‌مندان به کتاب کتابخوانی قرار دارد.
علی‌اکبر مهدی‌پور در این کتاب مروری تحلیلی و تاریخی بر موضوع «غدیر» داشته است. اثر حاضر در چهار بخش تدوین یافته است که بخش اول درباره رویدادهای روز غدیر است. در این بخش پیشینه رخدادهای روز هجدهم ذیحجه از آغاز آفرینش جهان تا عصر رسالت، هنگامه غدیر در سال دهم هجرت و ره آورد آن تا زمان حاضر مورد واکاوی قرار گرفته است. نویسنده آن گاه در بخش دوم رویدادهای روزهای نوزدهم تا بیست و هفتم ذیحجه را به صورتی گذرا بازگو کرده است.
نویسنده کتاب بخش سوم را با پنج گفتار پیرامون حدیث ثقلین، خطبه رسول خدا(ص) در روز غدیر، سیمای غدیر در آینه سخنان امام رضا(ع)، شهادت دادن به ولایت امام علی(ع) در اذان و اقامه و اشاره‌ای به آثار تدوین یافته در ارتباط با غدیر پی گرفته و در بخش پایانی رویدادهای دهه غدیر را با موضوعات مباهله، خاتم بخشی، مواخات، سیمای حضرت ابوطالب و نزول سوره‌ «هل أتی» ارزیابی کرده است.
این کتاب در کتاب‌فروشی بزرگ‌سال (سروستان) باغ کتاب در دسترس علاقه‌مندان به کتاب قرار دارد. سروستان باغ کتاب از بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌های کشور بوده و همه‌روزه از ساعت 10 تا 23 پذیرای مراجعان است.

1398/05/29 | 10:43 0 نظر 698 بازدید امتیاز: 3.77 با 200 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 3.77 با 200 رای
  • آنچه در غدیر خم گذشت

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.