خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

معرفی کتاب «تمدن رضوی»، چشم انداز امام رئوف برای تمدن اسلامی چه بود؟
 

معرفی کتاب «تمدن رضوی»، چشم انداز امام رئوف برای تمدن اسلامی چه بود؟

باغ کتاب تهران به مناسبت ولادت امام رضا (ع) کتاب «تمدن رضوی» نوشته «موسی نجفی» را معرفی می‌کند.
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403 | Article Rating

کتاب «تمدن رضوی: مولفه‌های تمدن‌ساز در مکتب سیاسی امام رضا (ع)» نوشته «موسی نجفی» به بررسی ابعاد مختلف مکتب سیاسی امام رضا (ع) و نقش آن در تمدن‌سازی اسلامی می‌پردازد.
این کتاب در دو بخش کلی تدوین شده است؛ بخش اول به مبانی نظری تمدن و تمدن‌سازی و همچنین جایگاه مکتب سیاسی امام رضا (ع) در این زمینه می‌پردازد. در این بخش، مؤلفان به تبیین مفاهیمی مانند تمدن، جامعه مدنی، حکومت اسلامی، ولایت فقیه و امامت در تمدن‌سازی اسلامی می‌پردازند.
بخش دوم به بررسی مؤلفه‌های تمدن‌ساز در مکتب سیاسی امام رضا (ع) اختصاص دارد. در این بخش، مؤلفان به موضوعاتی مانند عدالت، آزادی، اخلاق، عقلانیت، علم و دانش، صلح و گفتگو و مدیریت جهادی در سیره امام رضا (ع) می‌پردازند.
از ویژگی‌های برجسته این کتاب می‌توان به استفاده از منابع معتبر، تحلیل عالمانه با استفاده از روش‌های علمی و پژوهشی، جامعیت و بررسی ابعاد مختلف مکتب سیاسی امام رضا (ع) در زمینه تمدن‌سازی اسلامی و کاربردی بودن اشاره کرد. 
از مباحث مطرح شده در این کتاب می‌توان به جایگاه امام رضا (ع) در تمدن‌سازی اسلامی، مبانی نظری مکتب سیاسی امام رضا (ع)، عدالت، آزادی، اخلاق، عقلانیت، علم و دانش و صلح و گفت‌و‌گو در سیره آن حضرت اشاره کرد. 
این کتاب توسط انتشارات آرما در سال 1396 و در 200 صفحه به چاپ رسیده است. کتاب «تمدن رضوی» را می‌توانید از فروشگاه بزرگسال باغ کتاب تهران (سروستان) تهیه کنید. 
 

تصاویر
  • معرفی کتاب «تمدن رضوی»، چشم انداز امام رئوف برای تمدن اسلامی چه بود؟
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: