دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

 

1400/02/16

کتاب «کلیسای جامع»؛ داستان‌های کوتاه آقای نویسنده

کتاب «کلیسای جامع» مجموعه‌ای از بهترین داستان‌های کوتاه ریموند کارور است؛ یکی از داستان‌نویسان و شاعران معاصر آمریکایی که باعث تجدید حیات دوباره‌ی داستان کوتاه در ادبیات دنیا شد.

کتاب «کلیسای جامع»؛ داستان‌های کوتاه آقای نویسنده

 داستان‌های کوتاه این کتاب می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای خواندن در اوقات فراغت کوتاه شما باشند. کتاب «کلیسای جامع و چند داستان دیگر» سه مجموعه داستان کوتاه دارد؛ مجموعه‌های «می‌شود لطفا ساکت باشی؟»، «وقتی از عشق حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم» و «کلیسای جامع». این کتاب در مجموع ۱۹ داستان کوتاه دارد. در ابتدای این کتاب گفت‌وگویی با ریموند کارور، نویسنده‌ی کتاب هم منتشرشده که کارور در آن از سبک داستان‌نویسی‌اش گفته است. از اینکه چطور سطح ظاهر داستان را آن‌چنان می‌تراشد تا به جوهر برسد و بعد به نتایجی دیگر می‌رسد که نمونه‌ی بارزش را می‌توان در داستان کوتاه «کلیسای جامع» دید. قبل از این گفت‌وگو، دو مقاله‌ی کوتاه هم از کارور منتشر شده است؛ یکی با عنوان «شور» و دیگری با عنوان «نوشتن»، درباره‌ی تاثیراتی که کارور از کسی یا چیزی گرفته است.

فرزانه طاهری، مترجم معتبر و برجسته‌ی کتاب، در مقدمه‌ی کتاب نوشته است «آمريكای كارور آمريكای استيصال است. فرورفته در غباری از درد و سرخوردگی. دنيايی كه كارور خلق می‌كند دنيای آدم‌هايی است كه روياهايشان را از دست داده‌اند. با خواندن هر داستان كارور گويی پا به خيابانی گذاشته‌ايم به ظاهر آشنای آشنا، اما كمی پيش‌تر كه می‌رويم احساس می‌‌كنيم سر هر پيچی خطری در كمين است، يا زمين زير پايمان حالاست كه به ناگهان دهان گشايد. بايد مراقب بود. به آخر كه می‌رسيم گر چه اغلب حادثه‌ای عجيب يا وحشتناک هم رخ نداده است باز احساس مي‌كنيم كه خرد و خسته‌ايم، گويا جايی كسی پتكی بر مغزمان كوفته است.» چه چیزی بهتر از چنین تاثیری از یک کتاب بر ما.

کلیسای جامع و چند داستان دیگر
نویسنده: ریموند کارور
مترجم: فرزانه طاهری
نشر نیلوفر
۳۲۳ صفحه

برای تهیه‌ی کتاب «کلیسای جامع» به فروشگاه آنلاین «باغ کتاب» به آدرس shop.bagheketab.com مراجعه کنید.
 

1400/02/16 | 19:26 0 نظر 31 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • کتاب «کلیسای جامع»؛ داستان‌های کوتاه آقای نویسنده

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.