دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

گفت‌و‌گو با محمد‌جواد آسمان در شب عاشقانه‌ها
 

گفت‌و‌گو با محمد‌جواد آسمان در شب عاشقانه‌ها

در حاشیه نخستین شب عاشقانه‌های یلدای 98 باغ کتاب، با محمد‌جواد آسمان از شاعران حاضر در برنامه، درباره تجربه شاعری، آثار او، برگزاری شب شعر عاشقانه در باغ کتاب و تجربه حضور در این مجموعه بزرگ فرهنگی و هنری گفت‌و‌گو کردیم. قسمت‌هایی از این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌بینید.
یکشنبه، 02 شهریور 1399 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در این گفت‌و‌گو، آسمان از تأثیرگذاری برگزاری شب شعر‌های عمومی در جذب مخاطب عامه و آن دسته از افرادی که لزوماً پیگیر حوزه شعر نیستند گفت. همچنین هنر این برنامه‌ها را همراه کردن با مخاطب خاص در جریان برپایی این دسته از برنامه‌ها دانست.

محمد جواد آسمان، متولد سال 1361، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشته فلسفه و کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی است. نخستین دفتر شعر او در سال 81 با عنوان «تجربه‌های تا حالا» توسط انتشارات منوچهری منتشر شد. در سال 87 مجموعه شعر دیگری از او با عنوان «لیالی مجنون» توسط نشر تکا روانه بازار کتاب شد. در سال 88 نیز سه کتاب با عنوان‌های «چهارده پرتره از ماه»(مجموعه شعرهای دینی)، «چه عشق‌ها» و «باغ بی سایه» از این شاعر به چاپ رسیدند.

این شاعر جوان در جشنواره‌های شعری مختلفی حضور داشته و در جشنواره شب‌های شهریور، سومین و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر و جشنواره سراسری شعر انقلاب به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی شده است.

«کانون شعر عاشقانه» باغ کتاب به مناسبت شب یلدای 98 نخستین برنامه خود را با حضور شاعران نام‌آشنای کشور برگزار کرد. در این برنامه شاعران مختلفی از سراسر کشور گرد هم آمدند تا شعر‌های عاشقانه خود را برای مخاطبان باغ کتاب قرائت کنند. این برنامه با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان این مجموعه فرهنگی و هنری برگزار شد.

 

تصاویر
  • گفت‌و‌گو با محمد‌جواد آسمان در شب عاشقانه‌ها
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: