خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

گنجی به نام باغ کتاب
 

گنجی به نام باغ کتاب

وقتی داشتم وارد یک ساختمان با ظاهر شیشه و سیمان می شدم، انتظار دیدن یک دنیای رویایی در این سوی شیشه ها را نداشتم. چون چیزی که ما از کتابخانه در نظر داریم یک جای خشن است و شاید به این دلیل است که اشخاص به کتاب خواندن علاقه ای ندارند، ولی در چنین محیطی راحت تر می توانیم کتاب بخوانیم. ذهن باز تر است و آرامش بیشتری داریم.
شنبه، 07 بهمن 1396 | Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ سارا روستاپور، مجری تلویزیون و بازیگر سینما باغ کتاب را یک گنج دانست و اظهار کرد:" هر وقت بحث کتاب و کتابخوانی پیش می آید مطالعه و گوشه نشینی به ذهن می رسد که این رفتار برای بچه ها جذابیتی ندارد. ولی باغ کتاب، کتاب را ملموس کرده و در زندگی جاری قرار داده است. تا به حال در ایران و همچنین کشورهایی که رفته ام، چنین نمونه ای که تا این اندازه به بحث کتاب پرداخته باشد، ندیده ام."

وی ترکیب رنگ ها در باغ کتاب را فوق العاده خواند و عنوان کرد:" ترکیب رنگ ها، دکوراسیون و فضای باز که اجازه می دهد شما اطراف را ببینید بسیار آرامش بخش است. آموختن علم در این مجموعه بسیار ساده است. مباحثی را که بچه ها سال های سال در کتاب ها فقط خوانده اند یا می خوانند را می توانند در این مجموعه ببینند و از نزدیک لمس کنند. از طرفی دیگر قرار گرفتن تمام خدمات در یک مجموعه جذابیت آن را افزایش می دهد. فوق العاده است که هر بچه ای حتی برای یک بار بتواند به باغ کتاب بیاید و این علوم را از نزدیک ببینند." 

مجری تلویزیون و بازیگر فیلم و سینما با اشاره به اینکه جلوه های بصری باغ کتاب در اتفاقاتی که تا کنون در شهر رخ داده بی سابقه است، گفت:" خیلی خوب است که هر یک از اعضای خانواده می توانند در این مجموعه در کنار یکدیگر به علایق شان برسند. در واقع گردآوری مجموعه ای برای مطالعه، بازی، آموزش، سینما، تئاتر و حتی وجود رستوران های مخصوص کودک و بزرگسال بسیار جذاب است و وقتی باغ کتاب را ترک می کنیم وارد یک بوستان با فضایی مفرح می شویم."  

روستاپور مجسمه های جانمایی شده در باغ کتاب را یکی از جلوه های بسیار خوب بصری این مجموعه دانست و افزود:" یکی از دلایل کاهش سرانه مطالعه این است که خانواده ها نمی توانند در خانه رسانه را مدیریت کنند. خانواده ها هنوز به سواد رسانه ای نرسیده اند. به همین دلیل تمام زمان بچه ها به دیدن تلویزیون و بازی با تلفن های همراه می گذرد و این یکی از تبعات کاهش مطالعه است. مطالعه فردی باعث شکل گیری تصویرهای مختلف در ذهن افراد می شود ولی ما به قدری به بچه ها تصویر داده ایم که آن ها دیگر دنبال مطالعه و تصویر سازی ذهنی نمی روند. اما باغ کتاب چیزی متفاوت از دنیای مجازی ست و می تواند بچه ها را به مطالعه ترغیب کند. اینجا مثل تلویزیون و دنیای رسانه نیست که بچه ها به طور صرف مخاطب باشند، بلکه خودشان می توانند تاثیرگذار باشند و این اتفاق خوبی ست. البته این اتفاقی ست که در تمام کشورها در آموزش و پرورش رخ می دهد." 

روستاپور از تمام پدرها و مادرها درخواست کرد فرزندان شان را به باغ کتاب بیاورند و عنوان کرد:" وقتی داشتم وارد یک ساختمان با ظاهر شیشه و سیمان می شدم، انتظار دیدن یک دنیای رویایی در این سوی شیشه ها را نداشتم. چون چیزی که ما از کتابخانه در نظر داریم یک جای خشن است و شاید به این دلیل است که اشخاص به کتاب خواندن علاقه ای ندارند، ولی در چنین محیطی راحت تر می توانیم کتاب بخوانیم. ذهن باز تر است و آرامش بیشتری داریم." 

وی ادامه داد:" باغ کتاب جایی ست که وقتی همراه با فرزندتان می آیید، تجربه های متفاوتی خواهید داشت. مکانی جدید، هیجان انگیز و دیدنی است و بچه تجربه های جدیدی کسب می کند. ای کاش نمونه این باغ در شهرهای دیگر هم ساخته شود و اگر از شهرهای دیگر برای بازدید به تهران می آیند دیدن باغ کتاب را از دست ندهند."

تصاویر
  • گنجی به نام باغ کتاب
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: