دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1399/03/21

رمان «ابداع مورل»‌؛ مرموز و جذاب

اگر علاقمند به خواندن داستان‌های غافلگیرکننده با جهانی منحصربه‌فرد هستید رمان کوچک «ابداع مورل» را از دست ندهید.

رمان «ابداع مورل»‌؛ مرموز و جذاب

داستان این کتاب درباره‌ی مجرمی فراری است که به جزیره‌ای مرموز پناه می‌برد. جزیره غیر مسکونی است اما در آن آثار ساخت‌و‌ساز انسان موجود است و انگار مدت‌هاست به فراموشی سپرده شده‌اند. پس از مدتی اقامت در این جزیره ناگهان یک روز مرد با عده‌ای غریبه مواجه می‌شود. او وحشت‌زده به قسمت دیگری از جزیره می‌گریزد و سعی می‌کند پنهانی این جماعت را که مشغول تفریح و خوش‌گذرانی‌اند زیر نظر بگیرد. در این میان مرد عاشق زنی به نام فاوستین می‌شود. مرد تلاش می‌کند توجه فاوستین را به خود جلب کند اما زن بی‌رحمانه مرد را نادیده می‌گیرد و کوچکترین توجهی به او نمی‌کند. مرد کم‌کم علت را درمیابد و این سرآغاز اتفاقات عجیب و غریب در جزیره است.

نویسنده‌‌ی «ابداع مورل»‌ در طول داستان بارها و بارها پیش‌فرض‌های ذهنی شما را به هم می‌زند و مرز خیال و واقعیت را جابه‌جا می‌کند. خورخه لوئیس بورخس (نویسنده‌ی مشهور آرژانتینی)، رمان «ابداع مورل» را شاهکاری در طرح‌ریزی داستان دانسته است.

برشی از کتاب: «اولین‌بار از زبان یک فرش‌فروش ایتالیایی در کلکته چیزهایی درباره‌ی این جزیره شنیدم. او -به زبان خودش- گفت: فقط یک جا هست که به درد فراریانی مثل تو می‌خوردـ یک جزیره‌ی غیر مسکونی که البته بنی‌بشری نمی‌تواند در آن دوام بیاورد. حول و حوش ۱۹۲۴، عده‌ای سفیدپوست در آنجا یک موزه، یک کلیسای کوچک و یک استخر ساختند اما کار که به اتمام رسید، همه چیز را به حال خود رها کردند و رفتند».

این کتاب را می‌توانید از کتابفروشی بزرگسال باغ کتاب تهیه کنید.

1399/03/21 | 11:09 0 نظر 164 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • رمان «ابداع مورل»‌؛ مرموز و جذاب

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.