خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

شکرستان

شکرستان

اگر شما هم از طرفداران مجموعه شکرستانی‌ها هستید، می‌توانید دو شخصیت اصلی شکرستان را در باغ کتاب ببینید، کنار آن‌ها بیایستید و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرید. پهلوان و نوچه‌اش و همچنین جناب بهلول در باغ کتاب منتظر شما هستند.

 

شهری که می‌خنداند

اگر شما هم از طرفداران مجموعه شکرستانی‌ها هستید، می‌توانید دو شخصیت اصلی شکرستان را در باغ کتاب ببینید، کنار آن‌ها بیایستید و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرید. پهلوان و نوچه‌اش و همچنین جناب بهلول در باغ کتاب منتظر شما هستند.

شکرستان دیگر کجاست؟

سریال شکرستان مجموعه کارتون‌هایی است که تاکنون بیش از صد قسمت از آن از شبکه دوم سیما و شبکه نسیم پخش شده است. این مجموعه که با تکنیک بریده مقوا یا کات اوت ساخته شده و طرفداران زیادی در بین بچهها و حتی بزرگسالان پیدا کرده. شکرستان شهری است که در آن شخصیتهای مختلفی حضو دارند و با یک سلطان در شهر زندگی می‌کنند. بنا به فراخور داستان، در هر قسمتی شخصیتهای مختلف در سریال حضور دارد. هر قسمت از شکرستان داستانی جدا دارد و تمامی این داستانها در شهر قدیمی و خیالی شکرستان اتفاق می‌افتد.

در شهر شکرستان هیچ چیز در جای خودش نیست و مجموعه با ظاهری طنزگونه داستان را روایت میکند، اما در خلال این طنز بیننده را عمیق به فکر فرو می‌برد. ظاهر شهر از معماری بومی و اصیل ایرانی برخوردار است و از ساختمان‌های قدیمی و ابنیه تاریخی در ساخت این شهر خیالی الهام گرفته شده است.

شخصیت‌های شکرستان

در شهر شکرستان یا sugar land در حدود 100 شخصیت بالقوه وجود دارند که بنا بر فراخور داستان ممکن است برخی از آنان سروکله شان پیدا شود. البته از بین این همه شخصیت بعضی از آن‌ها اصلی و برخی از آنان فرعی هستند. برخی از شخصیت‌هایی که در داستان محوریت بیشری دارند، از جمله:

بهلول: شاید یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های شهر شکرستان همین بهلول است. او فردی است که خودش را به دیوانگی زده و در حقیقت خرمندی است که همه او را دیوانه می‌پندارند. معمولا کسی او را قبول ندارد و حرفش را هم باور نمی‌کند. اما در هنگام بحران و معما، تنها اوست که ماجرا را فیصله میدهد و راه حلهای خوبی را ارائه میکند. بهلول در شکرستان در حقیقت، نماد خردورزی کودکانه است که از همه بیشتر میداند ولی رفتار ظاهرش این را نشان نمیدهد.

پادشاه: پادشاه شکرستان یک فرد ابله و زورگو است که  از شهرداری و مملکتداری هیچ چیز نمیداند. او فردی خوش گذران و ظالم است که معمولا در پایان داستان به سزای اعمالش می‌رسد و ظلم و ستمش راه به جایی نمی‌برد.

وزیر: فردی حیله‌گر، مکار ولی بی‌سواد است که در انجام ماموریت‌های خود معمولا ناموفق است.

پهلوان و نوچه‌هایش: پهلوان با آن هیکل چاق و سیبیل‌های بزرگش آدم را یاد افراد زورگو می‌اندازد. او فردی زورگو است که جز حرف‌های تو خالی کار دیگری بلد نیست. او و نوچه‌هایش معمولا به اهداف ظالمانه شان نمی‌رسند و به سزای اعمالشان می‌رسند.

شکرستان در سال ۱۳۸۷ برنده جایزه بهترین پویانمایی سال در جشن خانه سینما شد. در جشنواره جام جم سال ۱۳۹۰ هم شکرستان در ۸ بخش نامزد دریافت جایزه شد و برنده بهترین کارگردانی پویانمایی شد. پس از درگذشت مرتضی احمدی(راوی مجموعه)، تولید این مجموعه متوقف شد؛ اما در نوروز ۱۳۹۸، تحت عنوان ویژه برنامه ۱۳ قسمتی، اما اینبار در شبکه نسیم، دوباره شروع به کار کرد و شهاب حسینی جایگزین مرتضی احمدی شد.

,
1397/12/27 | 17:19 0 نظر 1296 بازدید امتیاز: 2.52 با 29 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 2.52 با 29 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.