خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

محمد‌رضا عبدالملکیان در شب عاشقانه‌های باغ کتاب
 

محمد‌رضا عبدالملکیان در شب عاشقانه‌های باغ کتاب

محمد‌رضا عبدالملکیان شاعر شناخته‌شده کشور، در شب‌ عاشقانه‌های باغ کتاب تهران، دو شعر عاشقانه از سروده‌های خود را قرائت کرد.
یکشنبه، 18 اسفند 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، محمدرضا عبدالملکیان در سال 1336در نهاوند چشم به جهان گشود. او از شاعران نوجوی معاصر و فارغ التحصیل مقطع دکترا از دانشگاه کشاورزی تهران می باشد. اولین شعر او به هنگام تحصیل در کلاس دهم (17 سالگی) در مجله امید ایران و اولین مجموعه شعرش، در سال 1354 انتشار یافت. عبدالملکیان عضو هیئت مدیره انجمن شاعران ایران و همچنین عضو شورای عالی خانه هنرمندان است.

محمدرضا عبدالملکیان از شاعران نوگو و نوجوی عصر انقلاب است که از ابتدای کار ِ شاعری ، به شیوه های شعری نو روآورد. او در انواع قالب های شعر فارسی طبع آزمایی کرده است، اما اشعار مطرح او را عمدتا قالب های نونیمائی و اشعار منثور (سپید) او تشکیل می دهد. عبدالملکیان ، در ابتدا به قالب چهارپاره های پیوسته روی آورد و در این عرصه ، اشعار قابل توجهی سرود. او در زمینه سرایش رباعی و دوبیتی های با گویش نهاوندی نیز ابتکاراتی در ترکیب عرضه می کند. اشعار نوی او به سبک نیمایی و منثور، حکایت از شاعری دارد که به دنبال زبانی مستقل و خاص است. از آثار او می‌توان به «ردپای روشن باران»، «آوازهای اهل آبادی»، «گزیده ادبیات معاصر» و «ساده با تو حرف می‏زنم» اشاره کرد.

«کانون شعر عاشقانه» باغ کتاب به مناسبت شب یلدای 98 نخستین برنامه خود را با حضور شاعران نام‌آشنای کشور برگزار کرد. در این برنامه شاعران مختلفی از سراسر کشور گرد هم آمدند تا شعر‌های عاشقانه خود را برای مخاطبان باغ کتاب قرائت کنند. این برنامه با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان این مجموعه فرهنگی و هنری برگزار شد.

تصاویر
  • محمد‌رضا عبدالملکیان در شب عاشقانه‌های باغ کتاب
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: