خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/11/21
سی و چهارمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود؛

میدان و خیابان انقلاب؛ روایتگر تاریخ معاصر

سی و چهارمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» باغ کتاب به بررسی خیابان انقلاب از منظر تاریخ و معماری اختصاص خواهد یافت.

میدان و خیابان انقلاب؛ روایتگر تاریخ معاصر

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، سی و چهارمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» با عنوان «انقلاب؛ خیابان، میدان، تحول تاریخی» چهارشنبه 23 بهمن ماه برگزار خواهد شد. این برنامه به میزبانی رضا فیضی معمار و پژوهشگر و با حضور علاقه‌مندان و کارشناسان حوزه معماری برگزار خواهد شد.

در این نشست فرزاد رستمی‌فر معمار و مرمتگر ابنیه تاریخی با محوریت آسیب‌شناسی روند معکوس توسعه در میدان انقلاب تهران سخنرانی خواهد کرد. در ادامه برنامه زهرا ترانه یلدا معمار و شهر‌ساز با موضوع پیاده‌رو‌های انقلاب صحبت خواهد کرد. پس‌ازآن فهیمه یاری، معمار، خیابان انقلاب را از منظر معماری سیاسی بررسی خواهد کرد و سید احمد محیط طباطبایی، کارشناس میراث فرهنگی به‌عنوان سخنران پایانی نگاهی به خیابان انقلاب به‌عنوان یک گالری شهری خواهد داشت.

همچنین دو مستند کوتاه با محوریت خیابان و میدان انقلاب با عنوان «اینجا میدان انقلاب» و «خیابان انقلاب و سینما‌های آن» نمایش داده خواهد شد.

محله‌ی انقلاب یکی از محلات بسیار شناخته‌شده شهر تهران به حساب می‌آید، که به دلیل وجود کافه‌ها و کتاب‌فروشی‌های متعدد بین دانشجویان و جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است. خیابان انقلاب با نام سابق شاهرضا یکی از خیابان‌های مهم و مرکزی شهر تهران است که از سوی غرب از میدان انقلاب و در دنباله خیابان آزادی آغازشده و در سوی شرقی در میدان امام حسین و آغاز خیابان دماوند پایان می‌یابد و در محدوده شهرداری منطقه 6 و 11 قرا می‌گیرد. همچنین میدان انقلاب که نام اولیه آن نیز شاهرضا بود یکی از مهم‌ترین میدان‌های اصلی شهر تهران و قلب فرهنگی پایتخت است.

فصل سوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای زمستان، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه معماری، تاریخ، فرهنگ، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. محل برگزاری این برنامه در روزهای چهارشنبه هر هفته در راهروی سروستان باغ کتاب تهران و شرکت برای عموم رایگان است.

1398/11/21 | 17:55 0 نظر 450 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.