دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«اسب کهر را بنگر»، تصویری از یک مبارز خستگی‌ناپذیر
سی و یکمین نشست «فیلم و گپ» برگزار می‌شود؛
 

«اسب کهر را بنگر»، تصویری از یک مبارز خستگی‌ناپذیر

سی‌ و یکمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش و نقد فیلم «اسب کهر را بنگر» محصول سال 1964 سینمای آمریکا اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 01 بهمن 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در سی و یکمین نشست «فیلم و گپ» باغ کتاب تهران که به میزبانی سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس شناخته‌شده سینما برگزار می‌شود، فیلم «اسب کهر را بنگر» ساخته فرد زینه‌مان و محصول سال 1964 سینمای آمریکا اکران و بررسی می‌شود.

داستان فیلم درباره «مانوئل آریگوئز» مبارز و مخالف حکومت اسپانیا در زمان ژنرال فرانکو است که پس از پایان جنگ‌های داخلی در تبعید و تنهایی زندگی‌اش را سپری می‌کند. او پس از 20 سال به خاطر بیماری مادرش تصمیم می‌گیرد به زادگاهش برگردد، درحالی‌که مأموران حکومت فرانکو به دنبال او هستند.

این فیلم 118 دقیقه‌ای و سیاه‌وسفید، بر اساس رمان کشتن موش در یکشنبه اثر امریک پرسبرگر ساخته‌شده است. هرچند که «اسب کهر را بنگر» در زمان اکران خود نتوانست توجه مردم و منتقدان را جلب کند، اما پس از گذشت چند دهه از ساخت آن تصویر خوبی از سینمای زینه‌مان و البته یک مرد ِ مبارز ِ تنها ارائه می‌کند.

برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب با هدف نمایش فیلم‌های مطرح سینمای جهان هر چهارشنبه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران و به میزبانی سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس شناخته‌شده سینما برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به خرید آنلاین بلیت می‌توانند از طریق صفحه خرید بلیت فیلم و گپ در سایت رویدادهای باغ کتاب تهران اقدام کنند.

تصاویر
  • «اسب کهر را بنگر»، تصویری از یک مبارز خستگی‌ناپذیر
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: