خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/10/26
در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود؛

شب «هرتا مولر»؛ از مبارزه تا نوبل ادبیات

شب «هرتا مولر» نویسنده شناخته شده آلمانی زبان در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

شب «هرتا مولر»؛ از مبارزه تا نوبل ادبیات

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، شب هرتا مولر نویسنده و شاعر مشهور آلمانی‌-رومانی تبار در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. در این نشست که به همت مجله بخارا برگزار می‌شود فاطمه خداکرمی، مهرداد وثوقی، گلبرگ برزین، علی دهباشی، فرزانه قوجلو و اسدالله امرایی از ویژگیهای آثار هرتا مولر سخن میگویند.

همچنین در این برنامه مستندی درباره این شاعر آلمانی‌زبان نمایش داده میشود. در این نشست از بیست و یکمین شماره مجله کاروان مهر که به هرتا مولر اختصاص‌یافته است، رونمایی خواهد شد.

هرتا مولر نویسنده، شاعر و مقاله‌نویس اهل رومانی است که سال ۲۰۰۹ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. آثار مولر افشاگر سختیهای زندگی در حکومت دیکتاتور رومانی، چائوشسکو است. آثار هرتا مولر، شعر و نثر، عمیقاً متأثر از تجربه عمیقی است که او در نظامی دیکتاتور و ترس دولتی از سر گذرانده است. یکی از جوایزی که به مولر تعلق گرفت، جایزه فرانتس کافکا در ۱۹۹۹ بود. رمان «قرار ملاقات» او را با قصر و محاکمه کافکا مقایسه کردهاند.

 شب هرتا مولر روز شنبه مورخ 28 دی ماه از ساعت 17 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برپا خواهد شد. ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

1398/10/26 | 10:40 0 نظر 319 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.