دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1396/08/28
در روز جهانی کتاب اتفاق افتاد

میزبانی باغ کتاب از بیش از 3000 دانش آموز

همهمه ای در باغ کتاب می پیچد و صدای شور و نشاط بچه ها بهترین روز باغ کتاب را رقم می زند. شاید نگاه های حیران بچه ها که بدو از ورود در دقیقه های اول تبدیل به خنده های بی پایان می شود، بهترین دستاورد باغ کتاب باشد. دستاوردی که در روز جهانی کتاب حضور بیش از 3000 کودک و نوجوان را در باغ کتاب رقم زد.

میزبانی باغ کتاب از بیش از 3000 دانش آموز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ اولین گروه وارد می شود. با صدای یک، دو، سه معلم به سرعت در یک صف می ایستند و خیلی زود راهی بخش های مجموعه می شوند. هنوز چند قدمی نرفته اند که نگاه های پر از بهت شان تبدیل به خنده های بلند می شود. گروه دوم وارد می شود. گروه سوم و گروه های دیگر. زمانی از آغاز به کار مجموعه باغ کتاب نمی گذرد که به سرعت تعداد دانش آموزانی که برای روز جهانی کتاب راهی باغ کتاب شده اند، به بیش از 3000 هزار دانش آموز می رسد. صدا به صدا نمی رسد، اما با ورود به گذر خیالستان همهمه ها جای شان را به بهت می دهند. بیشتر سکوت می کنند و نگاه. بیشتر بچه ها گذر خیالستان را از بهترین قسمت های باغ کتاب می دانند. 

رونمایی از "قصه های عجیب و غریب"
از گذر خیالستان که می گذرند در کتابفروشی کودک و نوجوان به دیدار مهدی رجبی می روند. مهدی رجبی نویسنده نام آشنایی ست که در روز کتاب برای رونمایی از کتاب" قصه های عجیب و غریب" و دیدار با بچه ها به باغ کتاب آمده است. بسیاری از بچه ها کتاب های رجبی که آثاری همچون" پرنده یخ زده"، "گزارش مرد لوبیایی"، "سوزنبان مارها"، "آخرین ها" و "درخت سگ" را در پرونده دارد، خوانده یا دیده بودند و از اینکه می توانستند نویسنده آثار را از نزدیک ببینند خرسند بودند. 
بلوک A یا فروشگاه کتاب کودک و نوجوان یکی از بخش های باغ کتاب است که به دلیل جانمایی مجسمه های کارتونی مورد استقبال بی نظیر بچه ها و حتی پدر و مادرها قرار می گیرد. 

حضور 300 کودک کار در باغ کتاب در روز جهانی کتاب
موج جمعیت دانش آموزان گاهی کم می شود و گاهی زیاد و بچه هایی که در گروه مدرسه موفق به خرید کتاب یا بازی در باغ های علوم نشده اند برای بازگشت دوباره، ساعات کاری باغ کتاب را جویا می شوند. میان آمد و شد جمعیت کودکان کار هم وارد مجموعه باغ کتاب می شوند. کودکانی که هر هفته مهمان باغ کتاب هستند، اما این بار به مناسبت روز جهانی کتاب، با جمعیت بیشتری آمده اند. 300 کودک کار و خیابان مثل دانش آموزان مدارس دیگر فقط برای ساعاتی دغدغه کار و زندگی را کنار گذاشتند و فقط بازی کردند. سید مجید حسینی، مدیر باغ کتاب در خصوص حمایت از کودکان کار و خیابان می گوید:" یکی از اهداف" باغ کتاب" آشتی و آشنایی بچه ها با علم است. کودکان کار هم فرزندان این خاک و بوم و با شرایط متفاوت تری هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر هفته تعدادی از این کودکان را برای استفاده از امکانات و دوره های آموزشی به باغ کتاب دعوت کنیم."
  
پدر و مادرها هم مشغول بودند
اگر چه گذر زمان نامحسوس است، اما عقربه ها ساعت 14 را نشان می دهند. صدای داستانخوانی راضیه بروند و بهروز رضوی از فروشگاه کتاب بزرگسال به گوش می رسد و کمی بعد آقای حکایتی نوستالژی روزهای کودکی دهه شصتی ها وارد فروشگاه می شود. این بار بزرگترها بیشتر از بچه ها جمع می شوند و در آرامشی چند ساعته همه به داستان خوانی" راضیه برومند"، "بهرام شاه محمدلو"، "کاظم هژبر آزاد"، "بهروز رضوی"، "مریم رحیمی"، "نازنین مهیمنی"، "سحرآغاسی" و "شرگان انورزاده" گوش می دهند. 
در حاشیه آیین داستانخوانی روز کتاب و اهدای کتاب صوتی به شرکت کنندگان در این برنامه، حضور خیریه ای به چشم می آید. خیریه ای که در میان شادی حاضرین در باغ کتاب به مناسبت روز جهانی کتاب، زلزله زدگان استان کردستان را فراموش نکرده است و با هدف یاری رساندن به این عزیزان آرام و موثر در فروشگاه کتاب باغ کتاب حضور پیدا کرده است. 
ساعت به 20 نزدیک می شود. اگر چه حضور مردم و صدای شادی بچه ها هنوز میهمان باغ کتاب است، اما برنامه های روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار رو به پایان است.

1396/08/28 | 20:23 0 نظر 1189 بازدید امتیاز: 4.96 با 161 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.96 با 161 رای
  • میزبانی باغ کتاب از بیش از 3000 دانش آموز

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.