خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

یک ماجرای پلیسی با حضور «آلن دلون»
در بیست و پنجمین نشست «فیلم و گپ» نمایش داده می‌شود
 

یک ماجرای پلیسی با حضور «آلن دلون»

بیست و پنجمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش، نقد و بررسی پیرامون فیلم «یک پلیس» محصول سال 1972 سینمای فرانسه و ایتالیا اختصاص دارد.
یکشنبه، 17 آذر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در بیست و پنجمین نشست «فیلم و گپ»، فیلم «یک پلیس» اثر «ژان پیر ملویل» کارگردان صاحب سبک فرانسوی چهارشنبه 20 آذر ماه در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران به نمایش درمی‌آید. در این برنامه سعید قطبی‌زاده منتقد شناخته‌شده سینما به نقد و بررسی فیلم می‌پردازد.

داستان «یک پلیس» پیرامون یک سرقت شکل می‌گیرد. زمانی که یک باند 4 نفره از سارقان حرفه‌ای، پس‌ازاینکه از یک بانک دزدی می‌کنند، کارمند بانک را هم به قتل می‌رسانند. پس از وقوع جرم پلیسی فرانسوی به نام «ادوارد کولمان» وارد ماجرا شده و به دنبال کشف حقیقت و سرنخ درباره دزدی و باند تبهکار است. اما داستان به همین‌جا ختم نشده و «کولمان» منتظر است تا با اجرای شدن نقشه دوم تبهکاران، آن‌ها را به دام بیندازد، اما در این فرایند گرفتار داستان‌های پیچیده‌ای می‌شود.  

این فیلم آخرین ساخته «ژان پیر ملویل» است و یکی شناخته‌شده‌ترین چهره‌های فیلم‌های ژانر جنایی یعنی «آلن دلون» در آن نقش‌آفرینی کرده است.

پس از اکران فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما درباره فیلم، کارگردانی و ژانر آن صحبت خواهد کرد و مهمانان نیز می‌توانند در پایان برنامه سؤالات خود را درباره فیلم مطرح کنند.
«فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که از ابتدای تابستان برگزارشده و در هر برنامه به نقد و بررسی یکی از آثار مهم سینمای جهان می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران آغاز می‌شود. علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند.

تصاویر
  • یک ماجرای پلیسی با حضور «آلن دلون»
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: