دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/09/11
بیست و پنجمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود

دانشگاه تهران در گذر زمان

بیست و پنجمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی معماری و تاریخ دانشگاه تهران اختصاص خواهد یافت.

دانشگاه تهران در گذر زمان

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و پنجمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» روز چهارشنبه 13 آذر‌ماه با موضوع «دانشگاه تهران» برگزار خواهد شد. در این برنامه دانشگاه تهران از منظر فرهنگی، معماری و تاریخی با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و معماری شهر تهران برگزار خواهد شد.

در این برنامه بیژن شافعی معمار و پژوهشگر معماری درباره روند تحولات معماری دانشگاه تهران سخنرانی خواهد کرد. در ادامه برنامه سعید سادات‌نیا شهر‌ساز و فرزاد رستمی‌فر مرمتگر ابنیه تاریخی با موضوع آسیب‌شناسی ناکارامدی طرح‌های توسعه‌ای در دانشگاه تهران به‌طور مشترک صحبت خواهند کرد. در بخش پایانی علیرضا قلی‌نژاد معمار و پژوهشگر با محوریت دانشگاه تهران در آیینه میراث فرهنگی سخنرانی خواهد کرد.

همچنین دو مستند کوتاه با موضوع سرگذشت دانشگاه تهران و آثار برخی معماران و اساتید معماری دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران نمایش داده خواهد شد.

دانشگاه تهران با ادغام کردن دارالفنون، مدرسه علوم سیاسی، مدرسه طب، مدرسه عالی فلاحت و صنایع روستایی، مدرسه فلاحت مظفر، مدرسه صنایع و هنر، مدرسه عالی معماری، مدرسه عالی حقوق، و چند مرکز آموزش عالی دیگر تهران در تاریخ 24 اسفند ماه 1313 در جنوب پارک لاله کنونی رسماً افتتاح شد. این دانشگاه که معماری آن را آندره گدار فرانسوی برعهده داشته، با داشتن 25 دانشکده، 9 پردیس و 11 مرکز پژوهشی بزرگ‌ترین مجتمع دانشگاهی کشور و نماد آموزش‌عالی کشور محسوب می‌شود.

«چهارشنبه‌های تهران» از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب تهران محسوب می‌شود که تلاش می‌کند نگاهی نو به تاریخ و فرهنگ، خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی شهر تهران داشته باشد. بیست و پنجمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در راهروی سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

1398/09/11 | 13:25 0 نظر 718 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • دانشگاه تهران در گذر زمان

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.