دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

یک معمای جنایی پیچیده
بیست و چهارمین برنامه «فیلم و گپ» برگزار شد
 

یک معمای جنایی پیچیده

در بیست و چهارمین نشست «فیلم و گپ»، فیلم «خاطرات قتل» محصول سال 2003 سینمای کره جنوبی نمایش داده خواهد شد.
دوشنبه، 11 آذر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب تهران بار دیگر میزبان فیلمی از سینمای کره جنوبی خواهد بود. نشست «فیلم و گپ» که پیشتر فیلم «قطار بوسان» اثر یان سنگ هو را نمایش داده بود، این بار با نمایش و نقد فیلم «خاطرات قتل» اثر بونگ جون هو بار دیگر به نمایش و نقد فیلمی از سینمای این کشور می‌پردازد.

«خاطرات قتل» فیلمی در ژانر درام و جنایی است و داستان فیلم «خاطرات قتل» در سال ۱۹۸۶ اتفاق می‌افتد، زمانی که دو کارآگاه جوان با جسد دختری که به طرز هولناکی کشته‌شده است مواجه می‌شوند. اما ازآنجایی‌که این دو کارآگاه شیوه خاص خود را در بازجویی دارند، بدون هیچ نقشه ویژه‌ای، تنها از طریق شکنجه مظنونان به دنبال قاتل می‌گردند تا اینکه با وارد شدن یک کارآگاه حرفه‌ای که از پایتخت آمده است، تحقیقات آن‌ها وارد فضای جدیدی می‌شود.

«خاطرات قتل» فیلمی در ژانر درام و جنایی است و در طول 131 دقیقه روایتی برگرفته از یک ماجرای واقعی را بازگو می‌کند. این فیلم توانست در جشنواره‌های سینمایی کشور‌های حوزه آسیای شرقی نظیر جشنواره هنری فیلم چون‌سا، جشنواره منتقدان فیلم بوسان و جشنواره فیلم کره‌ای به موفقیت‌هایی نظیر جایزه بهترین کارگردان، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد دست پیدا کند. همچنین این فیلم در بیست و یکمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر (2003) برنده جایزه بهترین هنرپیشه شد.

بعد از نمايش اين فيلم در برنامه «فيلم و گپ» سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما به نقد فیلم، سینمای کره، مضمون و زمینه فیلم خواهد پرداخت. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از شنیدن نقد‌ به صحبت و گفت‌و‌گو پیرامون فیلم بپردازند.

برنامه «فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که هر چهارشنبه به نمایش و نقد فیلم‌های مطرح سینمای جهان می‌پردازد. بیست و چهارمین برنامه «فیلم و گپ» چهارشنبه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای خرید بلیت اقدام کنند.

تصاویر
  • یک معمای جنایی پیچیده
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: