دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

کارگردان پر‌افتخار در باغ کتاب
 

کارگردان پر‌افتخار در باغ کتاب

«فیلم و گپ» این هفته به نمایش، نقد و بررسی دو فیلم «زائر» و «پسر‌بچه» اثر چارلی چاپلین اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 05 آذر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، برنامه «فیلم و گپ» باغ کتاب در بیست و سومین نشست خود به نمایش، بررسی و گفت‌و‌گو پیرامون دو فیلم نسبتاً کوتاه از کارگردان شهیر سینما چارلی چاپلین می‌پردازد. برنامه «فیلم و گپ» چهارشنبه 6 آبان ماه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران با حضور سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته‌شده سینما برگزار می‌شود.

«زائر» فیلمی صامت است که در سال 1923 در کشور آمریکا ساخته شد. این فیلم 46 دقیقه‌ای روایت یک زندانی است که موفق می‌شود با لباس کشیش از زندان بگریزد و به میان مردم برود. اما زمانی که به کسوت کشیش در‌می‌آید، درگیر افراد و رویداد‌های مختلفی شده که باعث ایجاد تغییراتی در مسیر زندگی او می‌شود.

فیلم دیگر بیست و سومین نشست «فیلم و گپ»، «پسر‌بچه‌» محصول سال 1921 است که در کشور آمریکا ساخته شد. این فیلم صامت 68 دقیقه‌ای داستان فرد بیکار و ولگرد با بازی چارلی چاپلین است که تصمیم می‌گیرد کودکی که در مقابل خانه او رها شده است را بزرگ کند. ولگرد که با گذشت زمان به کودک وابسته شده است، باید با وجود کودک با چالش‌های پیشروی خود مواجه شود.

پس از اکران فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما درباره فیلم، کارگردانی و ژانر آن صحبت خواهد کرد و مهمانان نیز می‌توانند در پایان برنامه سؤالات خود را درباره فیلم مطرح کنند.
«فیلم و گپ»یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که از ابتدای تابستان برگزارشده و در هر برنامه به نقد و بررسی یکی از آثار مهم سینمای جهان می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران آغاز می‌شود. علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند.

تصاویر
  • کارگردان پر‌افتخار در باغ کتاب
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: