دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

میدان بهارستان زیر ذره‌بین «چهارشنبه‌های تهران»
بیستمین نشست تهران‌شناسی باغ کتاب برگزار شد
 

میدان بهارستان زیر ذره‌بین «چهارشنبه‌های تهران»

«چهارشنبه‌های تهران» در بیستمین برنامه خود به بررسی ابعاد مختلفی از میدان بهارستان پرداخت.
پنجشنبه، 09 آبان 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیستمین نشست «چهارشنبه‌های تهران»، هشتم آبان‌ به میزبانی رضا فیضی، شهرساز و پژوهشگر معماری به موضوع «بهارستان» اختصاص یافت. در این برنامه غزال کرامتی، معمار و طراح شهری با موضوع میدان بهارستان، مردم و مجلس سخنرانی کرد. همچنین حمید‌رضا حسینی، کارشناس تاریخ و تهران پژوه درباره پیدایی و پویایی نهاد‌های فرهنگی معاصر در میدان بهارستان صحبت کرد.

در بخش بعدی برنامه نیز سید احمد محیط طباطبایی، کارشناس میراث فرهنگی جایگاه اجتماعی-فرهنگی این میدان را در تاریخ معاصر تهران بررسی کرد. همچنین در این برنامه دو مستند کوتاه درباره عمارت مسعودیه و مسجد و مدرسه سپهسالار برای حاضران نمایش داده شد.

بهارستان، میدانی تاریخی در مرکز شهر تهران است که قدمت آن به زمان فتحعلی شاه قاجار باز‌می‌گردد. این میدان که در تمام این سال‌ها شاهد اتفاقات تاریخی بسیاری از مشروطه تا کودتای 28 مرداد سال 32 بوده است، خود نیز فرازوفرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است.

فصل دوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با تأکید بر معماری، شهر و سرمایه‌های شهری هر چهارشنبه، از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

 

تصاویر
  • میدان بهارستان زیر ذره‌بین «چهارشنبه‌های تهران»
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: