دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

نگاهی به موزه‌های شهر تهران
نوزدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌کند
 

نگاهی به موزه‌های شهر تهران

نوزدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «موزه‌های تهران» در باغ کتاب برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 30 مهر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، نوزدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران»، 1 آبان‌ به میزبانی رضا دبیری‌نژاد، کارشناس و پژوهشگر تاریخ و با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به تاریخ شهر تهران در راهرو سروستان باغ کتاب برگزار می‌شود.

در این برنامه حمید وکیل‌باشی، موزه‌دار و پژوهشگر هنر درباره کاخ‌موزه‌ها به مثابه قطب‌های فرهنگی شهر تهران سخنرانی خواهد کرد. همچنین مریم میرزایی، معمار و پژوهشگر تهران، موزه ایران باستان و موزه آبگینه را از منظر معماری و ساختمان معرفی خواهد کرد.

در بخش بعدی برنامه هادی پندار، عضو هیئت‌علمی دانشگاه هنر، درباره هم‌پیوندی شبکه موزه‌ها صحبت خواهد کرد. سپس وحید قاسمی برنامه‌ریز فرهنگی در حوزه شهری و معماری، خاموشی موزه‌های تهران را بررسی خواهد کرد. همچنین سه مستند کوتاه با عناوین «موزه ایران باستان»، «موزه هنر‌های معاصر» و «موزه مقدم» نمایش داده خواهد شد.

تهران با داشتن بیش از 60 موزه، بیشترین تعداد موزه را در بین تمام شهر‌های کشور دارد و این موزه‌ها سالانه میلیون‌ها بازدید‌کننده را از داخل و خارج کشور به خود جلب می‌کنند.  

«چهارشنبه‌های تهران» از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب تهران محسوب می‌شود که تلاش می‌کند نگاهی نو به تاریخ و فرهنگ، خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی شهر تهران داشته باشد. نوزدهمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در راهروی سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

تصاویر
  • نگاهی به موزه‌های شهر تهران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: