دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

سی تیر؛ محور ادیان و فرهنگ
در هجدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌شود
 

سی تیر؛ محور ادیان و فرهنگ

هجدهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی ابعاد تاریخی، فرهنگی و گردشگری خیابان سی تیر اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 23 مهر 1398 | Article Rating

بافت قدیمی تهران جاذبه‌های زیادی دارد اما بدون شک یکی از دیدنی‌ترین نقاط آن، خیابان سی تیر است. این خیابان که در ابتدا قوام‌السلطنه نام داشت، پس از انقلاب اسلامی به یاد قیام تاریخی مردم در 30 تیر‌ماه 1331 در حمایت از نخست‌وزیر قانونی خود، دکتر محمد مصدق، به سی تیر تغییر نام پیدا کرد. برنامه «چهارشنبه‌های تهران» 24 مهر‌ماه، به بررسی ابعاد مختلفی از این خیابان تاریخی می‌پردازد. این برنامه به میزبانی رضا فیضی، معمار و شهر‌ساز و با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به تهران و تاریخ این شهر برگزار می‌شود.

در این برنامه محمد‌سعید ایزدی، معمار و شهر‌ساز، درباره خیابان‌های اشتراکی و تأثیر آن بر سرزندگی اجتماعی شهر سخنرانی خواهد کرد. ترانه یلدا، معمار و شهرساز درباره این خیابان تاریخی صحبت خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه امیر‌رضا فرهبد، معمار و پژوهشگر تهران، خیابان سی تیر را از منظر گردشگری معرفی خواهد کرد. سپس مهدی باقری، کارگردان، با موضوع تاریخ شفاهی و خرده روایت‌های شهر سخنرانی می‌کند. همچنین دو مستند کوتاه درباره این خیابان نمایش داده خواهد شد.

«چهارشنبه‌های تهران» برنامه‌ای با موضوع فرهنگ، تاریخ، هنر و سبک زندگی مردم تهران است که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تهران، فرهنگ و تاریخ آن در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

تصاویر
  • سی تیر؛ محور ادیان و فرهنگ
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: