دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/07/13
پانزدهمین نشست «فیلم و گپ» برگزار می‌شود

داستان تعقیب‌و‌گریز و ماجرا‌جویی

پانزدهمین برنامه «فیلم و گپ» به نمایش، نقد و بررسی فیلم «سرگذشت زاتوییچی» محصول سال 1962 سینمای ژاپن اختصاص دارد.

داستان تعقیب‌و‌گریز و ماجرا‌جویی

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، در برنامه «فیلم و گپ» این هفته، فیلم «سرگذشت زاتوییچی» به کارگردانی «کازوئو موری» و محصول سال 1962 سینمای ژاپن نمایش داده می‌شود. پانزدهمین نشست «فیلم و گپ» از ساعت 18 روز چهارشنبه 9 مهر‌ماه به میزبانی سعید قطبی‌زاده در سالن 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

«سرگذشت زاتوییچی» فیلمی در ژانر درام، رزمی و ماجراجویی، دومین قسمت از مجموعه فیلم‌هایی 25 قسمتی است که ساخت آن تا سال 1974 ادامه پیدا کرد. این فیلم داستان شمشیر‌زنی کور به نام زاتوییچی را روایت می‌کند که از راه مزدوری، قمار و ماساژ  دادن گذران زندگی می‌کند. زمانی که او برای ماساژ دادن یک شخصیت مهم سیاسی به خانه او می‌رود، متوجه رازی مهم درباره او می‌شود. اما فهمیدن این راز برایش گران تمام شده و نزدیکان آن مقام سیاسی تصمیم به کشتن زاتوییچی می‌گیرند. داستان در طول 72 دقیقه روایت تعقیب‌و‌گریز شخصیت اصلی فیلم و قاتلان اجیر شده را بازگو می‌کند.

«سرگذشت زاتوییچی» نسبت به اولین قسمت از این مجموعه، کمتر مورد توجه منتقدان قرار گرفت و عده‌ای داستان آن را ضعیف‌تر از قسمت قبلی آن می‌دانند. اما در کنار این مسئله «سرگذشت زاتوییچی» نسبت به قسمت پیشین خود موسیقی متن درخشانی داشت که اثر هنرمند مشهور ژاپنی «ایچیرو سایتو» است.

پس از نمایش فیلم نیز، سعید قطبی‌زاده، منتقد سینما به نقد، تحلیل و بررسی ابعاد مختلفی از ویژگی‌های فنی فیلم، ژانر فیلم، سینمای ژاپن و « کازوئو موری» و زمینه‌های تاریخی و فرهنگی فیلم می‌پردازد. همچنین در بخش پایانی برنامه تماشاگران به گفت‌و‌گو درباره فیلم می‌پردازند و سؤالات خود را درباره فیلم مطرح می‌کنند.

برنامه «فیلم و گپ» که هر چهارشنبه از ساعت 18 در سالن 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، در هر برنامه به نمایش، نقد و گفت‌و‌گو درباره یکی از فیلم‌های مطرح سینمای جهان می‌پردازد. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند از سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند.

1398/07/13 | 18:21 0 نظر 642 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • داستان تعقیب‌و‌گریز و ماجرا‌جویی

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.